Notowania

Brexit. Premier May chce przesunięcia daty. Spotkała się z Merkel i Macronem

Na dzień przed zwołanym przez przewodniczącego Donalda Tuska posiedzenia Rady Europejskiej premier Wielkiej Brytanii rozmawia z przywódcami Niemiec i Francji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: AP/Associated Press/East News)

Brytyjska szefowa rządy Theresa May spotkała się we wtorek z kanclerz Angelą Merkel i prezydentem Macronem w ostatniej próbie powstrzymania swojego Wielkiej Brytanii przed wystąpieniem z Unii Europejskiej bez porozumienia – pisze portal France24.

Do spotkania doszło w Paryżu. Premier May stara się przekonać Europę do przesunięcia brexitu o kolejne miesiące.

Brexitowe rozmowy z opozycją stanęły w martwym punkcie, rząd w Londynie się kłóci, UE jest zirytowana. Tymczasem w najbliższy piątek Wielka Brytania powinna właściwie opuścić Unię Europejską – bez umowy.

Obejrzyj: Orłowski: "Decyzja zapadła":

Tydzień temu May wysłała list do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, z prośbą o przeterminowanie brexitu do 30 czerwca z opcją udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wcześniej Donald Tusk zaproponował odłożenie berexitu o 12 miesięcy.

Warunkiem "elastycznego brexitu" miało być przeprowadzenie w Wielkiej Brytanii wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nowa propozycja musiałaby też zostać zatwierdzona przez wszystkie kraje członkowskie.

Na 10 kwietnia Donald Tusk zwołał specjalne posiedzenie Rady.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-04-2019

ObserverTak nisko upadło Imperium Brytyjskie wchodząc do Unii ,teraz mają kłopot jak z niej wyjść . Podpowiadam otworzyć drzwi opowiedzieć jak działa Unia … Czytaj całość

09-04-2019

atWidać kto rządzi tym sztucznym tworem , którym jest UE. Czas pomyśleć o opuszczeni tego bagna, za nim nas zaleją uchodźcy sprowadzeni przez Merkel!

09-04-2019

kkkki tak jest w U.E. wielcy rozmawiają a gdzie reszty nie pytają się ...

Rozwiń komentarze (6)