Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Była posłanka z długiem, który rośnie. Kancelaria Sejmu czeka na pieniądze

60
Podziel się:

Była posłanka Ruchu Palikota winna jest Kancelarii Sejmu ponad 325 tysięcy złotych. Bezprawnie pobierała ryczałt poselski i kilometrówkę – ustaliła "Rzeczpospolita".

Kancelaria przeanalizowała dokumentację posłów w związku z głośnymi sprawami o rzekome wyłudzanie pieniędzy za przejazdy.
Kancelaria przeanalizowała dokumentację posłów w związku z głośnymi sprawami o rzekome wyłudzanie pieniędzy za przejazdy. (Flickr)
bEJptaRh

Brak pieniędzy w sejmowej kasie odkryła podczas kontroli w grudniu 2019 r. Najwyższa Izba Kontroli, która sprawdzała wykonanie budżetu.

Ustaliła, że jeden z posłów miał zwrócić Kancelarii Sejmu 104,9 tys. zł nienależnie pobranych pieniędzy. Ale do końca 2019 r. dług urósł do 325 tys. zł, bo parlamentarzyście naliczono kary umowne w kwocie 166,8 tys. zł oraz 52,9 tys. zł odsetek – czytamy w dzienniku.

O kogo chodzi? Tego urzędnicy nie chcą zdradzić, zasłaniając się tym, że sprawa dotyczy osoby, która nie pełni już funkcji publicznych.

bEJptaRj

„Rzeczpospolitej” udało się jednak ustalić, że dłużniczką jest Małgorzata M. była posłanka Ruchu Palikota. W 2011 r. była „jedynką” w okręgu krośnieńskim. Otrzymała ponad 10 tys. głosów i dostała się do Sejmu.

W kłopoty wpadła w 2015 r., gdy Kancelaria zaczęła analizować dokumentację wszystkich posłów w związku z głośnymi sprawami o rzekome wyłudzanie pieniędzy za przejazdy.

Została oskarżona przez prokuraturę w Jaśle o poświadczenie nieprawdy w dokumentach dotyczących między innymi rozliczenia ryczałtu na przejazdy samochodem. Wyrok zapadł we wrześniu 2016 r. Małgorzata M. została skazana na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery, zwrot nienależnie pobranych pieniędzy i grzywnę w wysokości 8 tys. zł – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJptaRK
KOMENTARZE
(60)
dziadekzpragi
rok temu
Jak Kancelaria Sejmu może odzyskać , jeżeli Ona nic nie posiada ? Była Posłem miała , ale " prowadziła hulaszczy tryb życia i nic nie zostało " to z czego ?
Andrusa
rok temu
a jak tam euro(p)oseł Henry Cz. i jego euro-kasa do zwrotu
lech kaczynsk...
rok temu
długi PC, więc duda mozekazać umożyć długi posłanki
bEJptaRL
Vito C
rok temu
Mafia mafi nie ruszy splacimy my podatnicy. Pozdrawiam dobrej soboty.
Maniek38
rok temu
Podatnicy i tak zaplaca znaczy splacą a oni sie bawią dalej za nasze !
...
Następna strona