Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były prezes "orlików" oskarżony. Skarb Państwa mógł przez niego stracić 2 mln zł

Jest akt oskarżenia przeciwko Pawłowi O. - byłemu prezesowi byłej Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej. Na jego działalności Skarb państwa mógł stracić 2 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Program budowy boisk, tzw. orlików, to pomysł rządu PO

Paweł O. został szefem fundacji opłacającej animatorów na Orlikach w całym krajupo wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach w 2015 roku. Był także pełnomocnikiem finansowym Komitetu Wyborczego Wyborców senatora Grzegorza Biereckiego – informuje RMF FM.

Paweł O. został oskarżony o trzy przestępstwa. Jedno dotyczy spowodowania szkody majątkowej wielkich rozmiarów w fundacji, drugie narażenia finansów publicznych na uszczuplenie w związku z wydatkowaniem pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczaniem, a trzecie nieprawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Straty, o których mowa, to prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Paweł O. nie przyznaje się do winy. Byłemu prezesowi fundacji grozi od roku do 10 lat więzienia.

Obejrzyj: Korupcja, prostytutki i chuligani. Łapiński: W książce skumulowałem całe zło

Nieprawidłowości związanych z wydawaniem pieniędzy przez byłą Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej dopatrzyli się kontrolerzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wykryli m.in. organizację 54 szkoleń, których fundacja nie mogła finansować z publicznych środków.

W latach 2008-2012, za rządów Donalda Tuska, wybudowano 2604 boiska w 1664 gminach.
Orliki popadają w ruinę. Co trzeci nie nadaje się do użytku

Prowadzącym fundację wytknięto w raporcie także niegospodarność, wypłacanie nienależnych wynagrodzeń, zaciągnie zobowiązań bez zgody Rady Fundacji, zbyt późne przeprowadzenie promocji projektów czy nieuprawnione zakupy sprzętu sportowego.

Po nagłośnieniu sprawy zarejestrowana w Pucku na Pomorzu Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej otrzymała kolejne dotacje z Ministerstwa Sportu, prowadząc swoją działalność z nowym kierownictwem, a także pod nowym szyldem. Obecnie jako fundacja Orły Sportu nadal realizuje projekty związane z upowszechnianiem sportu wśród młodzieży – czytamy na stronie serwisu RMF FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: akt oskarżenia, orliki, przestępstwo, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2019

KazekCzy kogoś to jeszcze dziwi?

03-07-2019

krakusNo przecież to standard - posada polityczna to możliwość przekrętów dla siebie ,rodziny i znajomych króliczka...

03-07-2019

AndrxSzybko 2lata na stanowisku i od razu przekręty ale to człowiek Bireckiego , więc nie dziwne

Rozwiń komentarze (5)