Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cashback. Na czym polega? Kto może skorzystać z usługi cashback?

0
Podziel się

Cashback to określenie stosowane zarówno do programów lojalnościowych, jak i usług wypłaty gotówki w sklepie. Sprawdź o to jest cashback i jak skorzystać z takiej usługi.

Cashback. Zobacz na czym polega.
Cashback. Zobacz na czym polega. (Wikimedia Commons)
bErxVSfF

Określenie cashback stosuje się do dwóch rodzajów usług. Pierwsza to program premiowy dla użytkowników kart kredytowych i debetowych, a druga to usługa wypłaty gotówki w sklepie.

Cashback z kartą kredytową

Cashback to program premiowy dla aktywnego użytkownika karty debetowej bądź kredytowej – bank zwraca nam część wydatków dokonanych za pomocą karty.

Zazwyczaj nie są to wielkie kwoty od 0,5 proc. do 5 proc., mogą być także ograniczone kwotowym limitem (np. tylko do 50 zł miesięcznie) oraz rodzajami sklepów, w których cashback zadziała (np. tylko sklepy spożywcze albo konkretnej marki).

bErxVSfH

By dowiedzieć się, kiedy bank przeleje pieniądze, warto zapytać o to doradcę klienta w placówce banku lub wczytać się w regulamin programu.

Program cashback, polegający na zwrocie części pieniędzy za zakupy dokonywane bezgotówkowo, bywa też nazywany money-back.

Programami cashback powinny się zainteresować szczególnie osoby, które często płacą za zakupy kartami kredytowymi czy debetowymi.

Decydując się na kartę kredytową czy konto osobiste warto sprawdzić, czy bank będzie dodatkowo premiował transakcje bezgotówkowe.

bErxVSfN

Casback - gotówka w sklepie

Nazwą Cashback określa się też możliwość wypłaty gotówki za pomocą karty w kasie sklepu podczas zakupów. Cashback może zostać wykonany tylko przy jednoczesnej płatności kartą i klient musi wcześniej zgłosić chęć podjęcia dodatkowej gotówki.

W Polsce można pobrać maksymalnie 200 zł, dodatkowo nie każdy bank udostępnia tę usługę. Część banków pobiera prowizyjną opłatę za podjęcie gotówki w ten sposób – na tej samej zasadzie jak w przypadku wypłaty z bankomatu. Na szczęście, coraz więcej banków rezygnuje z opłaty prowizyjnej.

Transakcja cashback jest bezpieczna, bo podobnie jak w przypadku innych płatności czy wypłaty pieniędzy z bankomatu, jest zabezpieczona kodem PIN. Jedyne co trzeba zrobić, to poinformować sprzedawcę o zamiarze wypłacenia gotówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErxVSgi
KOMENTARZE
(0)