Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

CBA czyha na marszałka. Grodzki pod lupą Biura

10
Podziel się:

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) apeluje o zgłaszanie się osób, które mogą coś wiedzieć na temat ewentualnego "uwikłania korupcyjnego" Marszałka Senatu. Ma to związek z kontrolą Biura w szczecińskim szpitalu, gdzie pracował prof. Tomasz Grodzki.

CBA czyha na marszałka. Grodzki pod lupą Biura
CBA czyha na marszałka. Grodzki pod lupą Biura (WP.PL)

CBA czyha na marszałka. Grodzki pod lupą Biura

Biuro apeluje o zgłaszanie się wszystkich osób, które posiadają wiedzę na temat ew. "uwikłania" Grodzkiego w działania o charakterze korupcyjnym. Przypomnijmy, że wraz z rozpoczęciem sprawowania funkcji przez senatora w obiegu medialnym coraz częściej zaczęły się pojawiać komentarze poddające w wątpliwość jego uczciwość i kompetencje.

Działania CBA mają bezpośredni związek z rozpoczętą na antenie telewizji publicznej debacie nt. oskarżeń korupcyjnych kierowanych pod adresem Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. TVP od grudnia ubiegłego roku przekazuje informacje dot. osób oskarżających senatora o przyjmowanie łapówek. Do tej pory nie udało się udowodnić winy Grodzkiego, a kolejnym krokiem mającym na celu "wyjaśnienie sprawy" są działania agentów Biura, którzy prowadzą obecnie śledztwo na terenie szpitala.

Oglądaj: Raport CBA o Marianie Banasiu. Jarosław Kaczyński go przeczytał?

Doniesienia dotyczą Oddziału Klinicznego Chirurgii Klatki Piersiowej PAM, Specjalistycznego Szpitala im. Prof. A. Sokołowskiego Szczecin Zdunowo. - Śledztwo zostało wszczęte na początku grudnia minionego roku. Do tej pory w sprawie CBA przesłuchało pięć osób - wskazuje rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

CBA czyha na marszałka. Śledztwo w toku - oferta Biura

Jak komentuje Brodowski, w związku z toczącym się postępowaniem CBA podkreśla, że osoby które dały się uwikłać proceder korupcyjne i wręczyły korzyść majątkową mają możliwości skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 kk.

Biuro wyjaśnia jednocześnie, że w przypadku przyjęcia korzyści przez osobę publiczną, warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej jest "dobrowolne" zawiadomienie w takiej sprawie. "Sprawca musi przy tym powiadomić o tym fakcie zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa" - informuje CBA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Szofer Jarosł...
4 lata temu
Od razu widać, że ohydne pomówienia i koperty Sakiewicza były częścią większego planu zniszczenia Marszałka Grodzkiego. Prezes zaginął na niego parol, bo przez niego nie ma Senatu, więc sługusy Prezesika chcą mu przynieść "głowę Marszałka" na talerzu. Pamiętajcie pisowcy, może to spotkać każdego, kto stanie na drodze PiSowi.
Kwas
4 lata temu
Nie zdziwi mnie gdy ktoś nie wytrzyma i znów będzie tragedia dzięki Pisowskie bandzie..... Złodzieje kłamią na każdym kroku by siedzieć na stolkach bo zmiana rządu doprowadziła by do prawdy i po sadzenia ich w celi.....
Yacek
4 lata temu
A co z lapowką za dwie wieże
Marokański ks...
4 lata temu
Żądamy prawdy!
waldek
4 lata temu
Jednym słowem dajcie człowieka a paragraf znajdziemy