Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Ceny gazu wysokie. Zima może być droga

40
Podziel się:

W magazynach gazu pokończyły się zapasy. Zakłócenia w dostawach nie pozwoliły na szybkie ich uzupełnienie. Wraz z wychodzeniem z lockdownu popyt na surowiec wzrósł, co doprowadziło do braków na rynku i wywindowanie cen.

Ceny gazu wysokie. Zima może być droga
Gazoport LNG w Świnoujściu. (PGNIG, PGNIG)
bEDSkljF

Już 38,65 euro za megawatogodzinę sięgają ceny gazu w holenderskim hubie TTF - donosi portal BiznesAlert.pl powodując się na informacje Reutersa. Wysoka cena połączona jest z niedoborami surowca na rynku, a zapotrzebowanie rośnie.

Jak wynika z danych Międzynarodowej Agencji Energii, zużycie gazu w Europie wzrosło o około 25 procent w drugim kwartale 2021 roku. To rekordowy skok w skali ponad trzech dekad.

Zobacz także: Polska pozbędzie się węgla, a potem gazu z domów? Emilewicz rozjaśnia rządowy plan
bEDSkljH

Jest to efekt wychodzenia gospodarek z lockdownu. Zapotrzebowanie i popyt na gaz wzrosło. Ale nie tylko to jest efektem wysokich cen.

Surowca na rynku jest mniej - pisze Reuters. Mroźna zima opróżniła magazyny, a zakłócenia w dostawach nie pozwoliły na szybkie ich uzupełnienie. W okresie letnim zwykle zapasy są uzupełniane, ale szereg zakłóceń w dostawach uniemożliwiły ich ponowne zapełnienie.

bEDSkljN

Jak wskazuje BizAlert.pl, obecne wysokie ceny mogą być zapowiedzią drogiej zimy. Sskoki cen na hurtowym rynku gazu, jeśli będą się przedłużać, mogą spowodować wzrost cen detalicznych gazu dla gospodarstw domowych - wskazuje serwis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSklki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(40)
Olek
3 miesiące temu
Czyli dalszy ciąg spekulacji. Podobnie jest z elementami do elektroniki. Brak? jak zapłacisz 5-10x więcej to dostajesz od ręki.
non
3 miesiące temu
Ktoś pięknie tym steruje i tak ze wszystkim
maro
3 miesiące temu
A co za rządów PIS jest tanio. Staniała musztarda i lokomotywy a ciemny lud dalej ich popiera
bEDSklkj
Palacz.
3 miesiące temu
Tak, tak. Wymieniajcie dalej kopciuchy na gazowe. Możecie sobie wsadzić gdzieś wasze programy i dopłaty. Wolałem sobie zamontować nowy piec na własny koszt. Ale starego kopciucha nigdy nie wymontuję. Teraz na jaki opał mnie będzie stać takim napalę.
dsfgsdfg
3 miesiące temu
tak was urabiali na eko że kopciuchy trują to będziecie bulić teraz az was kukle będą swędziały
...
Następna strona