Notowania

Ceny gruntów na Mazurach. Drogo, coraz drożej

Ktoś, kto marzy o działce na Mazurach, musi przygotować się na spory wydatek. Ziemia nad jeziorami systematycznie drożeje i kosztuje już średnio 116 zł za metr kw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)

Tak wynika z raportu spółki Cenatorium, dysponującej bazą transakcji na rynku nieruchomości, który opublikowała "Rzeczpospolita".

Jak wynika z raportu, w 2018 r. średnia cena transakcyjna gruntu na Mazurach to już niemal 116 zł za mkw. W 2017 r. było to ok. 111 zł, w 2016 r. – 98,4 zł. W 2012 r. na mkw. atrakcyjnej działki na Mazurach wystarczyło ok. 72 zł. W ciągu sześciu lat wartość ziemi wzrosła o 60 proc. – W 2019 r. przeciętna cena będzie podobna lub nieco wyższa niż w 2018 r. – przewiduje Barbara Bugaj, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w Cenatorium.

Ziemia na Mazurach jest nie lada gratką. Transakcji w atrakcyjnych lokalizacjach Mazur jest zaledwie ok. 80 rocznie. – Wynika to przede wszystkim z podaży – wskazuje Barbara Bugaj. – Nie każdy wystawia ziemię nad jeziorem na sprzedaż, a liczba działek nadających się pod zabudowę jednorodzinną wokół takiego jeziora także jest ograniczona. Analitycy skupili się na gruntach na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i w okolicach takich miast, jak: Olsztyn, Mikołajki, Mrągowo, Szczytno.

Zobacz także: Mafia mieszkaniowa. Tak działają lichwiarze

Oczywiście to ceny średnie nietrudno znaleźć działki, gdzie cena metra przekracza 200 zł. Natomiast im dalej od miast, tym ceny niższe. Można trafić na okazję nawet nad samym jeziorem - z ceną rzędu 50 zł za metr.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2019

QwertPo kiegogrzyba mi działka gdzieś? Mam dom z zacisznym ogrodem, a na wakacje jadę gdzie chcę. Nie muszę się martwić, dbać itp a przede wszystkim … Czytaj całość

10-10-2019

DDSzkoda czasu na spędzanie urlopu w Polsce a co gorsze wśród naszych rodaków.

10-10-2019

jackna otodom tych działek jest od groma za bezcen

Rozwiń komentarze (61)