Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. AZI
|

Ceny paliw. Kierowcy jeżdżący na LPG mają powody do obaw. Autogaz coraz droższy

201
Podziel się:

Wzrost cen autogazu to efekt utrzymujących się problemów z dostawami tego paliwa zza wschodniej granicy. Związane jest to m.in. z nałożeniem przez UE z końcem czerwca kolejnych sankcji wobec Białorusi, co uderza także w import do UE produktów ropopochodnych.

Ceny paliw. Kierowcy jeżdżący na LPG mają powody do obaw. Autogaz coraz droższy
Blisko 87 proc. konsumowanego w Polsce gazu płynnego LPG pochodzi z importu. (Gerhard Seybert - stock.adobe.com)

Jak podaje e-petrol.pl blisko 87 proc. konsumowanego w Polsce gazu płynnego LPG pochodzi z importu. Głównym źródłem zaopatrzenia jest Rosja i Białoruś. Ten kraj jest także ważnym krajem tranzytowym dla importu rosyjskiego LPG.

Zobacz także: Dlaczego tak podrożały paliwa? Współwinny NBP i wysokie podatki

Z danych e-petrol.pl wynika, że w ostatnim tygodniu LPG podrożał w Polsce o 8 groszy a jego aktualna, średnia cena wynosząca 2,77 zł/l jest najwyższa w tym roku. Z kolei ceny Pb98 od miesiąca są stabilne i wnoszą przeciętnie 5,99 zł/l. Natomiast benzyna 95-oktanowa już drugi tydzień oferowana jest po 5,73 zł/l. Cena diesla wzrosła o 2 grosze i oferowana jest na stacjach po 5,44 zł/l.

Obecnie tankowanie kosztuje najmniej w Wielkopolsce. Średnie ceny benzyny i oleju napędowego wynoszą tutaj odpowiednio 5,65 i 5,89 zł/l. Podobna cena oleju napędowego, czyli 38 zł/l obowiązuje w województwie lubuskim. Z kolei autogaz z ceną 2,72 zł/l jest najtańszy na Podlasiu.

Najwięcej za zakup Pb95 płacą natomiast kierowcy na Mazowszu, Opolszczyźnie i Podlasiu, na których jej litr kosztuje 5,75 zł.

Z danych e-petrol.pl wynika także, że na Mazowszu zarejestrowano najwyższe ceny diesla, gdzie to paliwo oferowane jest na stacjach po 5,56 zł/l. W Małopolsce natomiast najwięcej płaci się za LPG - 2,80 zł/l.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(201)
manolo
3 lata temu
małe firmy instalujące gaz w samochodach splajtują tak samo jak i stacje które sprzedają gaz będą kulały niezbyt dobre prognozy
Paciepowo
3 lata temu
11.11 Orleny w Warszawie, już nawet po 3,42 zł/l. A to jeszcze przecież przed tradycyjną podwyżką sezonową.
Waldemar
3 lata temu
Orlen przy Anwilu we Włocławku-3,15 zł za litra gazu a ten bez majtek święci sukcesu w świetle propagandowych reflektorów.
tommy73
3 lata temu
nawet w Czeladzi dzisiaj 3,09 zł za litr gazu na Orlen, takiej ceny nie pamiętam, jeżdżę 30 lat osobówką...cena benzyny bez zmian
mrblack
3 lata temu
Właśnie tankowałem LPG w ORLEN stacja Ryn - 3.14 zł :(
...
Następna strona