Notowania

Cezary Kochalski nowym członkiem RPP. Prezydent Andrzej Duda zadecydował

Potwierdzają się medialne doniesienia, zgodnie z którymi decyzją prezydenta Andrzeja Dudy nowym członkiem Rady Polityki Pieniężnej (RPP) zostanie Cezary Kochalski, dotychczasowy doradca prezydenta. Na stanowisku zastąpi Jerzego Osiatyńskiego, którego sześcioletnia kadencja wygasła 20 grudnia/.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl)
Cezary Kochalski nowym członkiem RPP. Prezydent Andrzej Duda zadecydował

Cezary Kochalski nowym członkiem RPP. Prezydent Andrzej Duda zadecydował

Cezary Kochalski jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych i profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył studia magisterskie w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji (1991) oraz studia podyplomowe w Uniwersytecie w Stirling (Wielka Brytania) w zakresie rachunkowości i finansów.

Oglądaj: RPP. NBP: stopy procentowe bez zmian. "Przyszły rok będzie ciężki"

Od 2000 roku Kochalski kieruje studiami podyplomowymi z zakresu analizy ekonomicznej i controllingu. W dniu 2 grudnia 2013 roku został powołany na członka Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów z ramienia Ministra Finansów.

Ponadto od 1 stycznia 2017 roku sprawuje funkcję doradcy Prezydenta RP. Z kolei 14 grudnia 2018 roku został przedstawicielem Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego.

Zasady funkcjonowania Rady Polityki Pieniężnej - podstawowe informacje

Przypomnijmy, że w skład Rady wchodzą przewodniczący Rady, którym jest prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) oraz 9 członków, powoływanych w równej liczbie przez: prezydenta, Sejm i Senat. Członkowie RPP powoływani są na 6 lat.

RPP z założenia stanowi organ decyzyjny Narodowego Banku Polskiego. Zadaniem Rady jest coroczne ustalanie założeń i realizacja polityki pieniężnej państwa.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2019

PoldekI przez kolejne 6 lat będzie co kwartał się spotykał aby powiedzieć że stopy procentowe nie ulegną zmianie. A jak się coś wydarzy to ze " … Czytaj całość

20-12-2019

O2kNastępny magister

20-12-2019

Długopiswyslał swój wkład do RPP ;)

Rozwiń komentarze (9)