Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chcą złagodzić restrykcje dla zaszczepionych. To apel niemieckich lekarzy

36
Podziel się:

Osoby, które poddały się szczepieniu i nie zarażają innych, powinny mieć więcej swobód – przekonują lekarze w Niemczech.

Niemieckie Zrzeszenie Lekarzy Rodzinnych opowiedziało się za złagodzeniem restrykcji pandemicznych
Niemieckie Zrzeszenie Lekarzy Rodzinnych opowiedziało się za złagodzeniem restrykcji pandemicznych (WSSE)

Niemieckie Zrzeszenie Lekarzy Rodzinnych opowiedziało się za złagodzeniem restrykcji pandemicznych wobec osób zaszczepionych, jeśli potwierdzi się, że po nabyciu odporności nie będą zarażać innych.

– Ludzie słusznie domagają się prawa do korzystania z przywilejów, jakie daje zaszczepienie, jeśli faktycznie chroni ono nie tylko przed zachorowaniem, ale też zapobiega roznoszeniu choroby – powiedział przewodniczący zrzeszenia Ulrich Weigeldt gazetom niemieckiej grupy RND.

Jak zaznaczył, trudno jest wytłumaczyć 85-latce, która od miesięcy nie może opuszczać domu opieki, ani nawet przyjmować gości, że po zaszczepieniu nadal nie wolno jej wyjść na zewnątrz czy spotkać się z rodziną. "Czy naprawdę chcemy wymagać od tej kobiety, aby z troski o innych, niezaszczepionych nadal poddawała się samoizolacji?" – pyta Weigeldt.

Lekarz ocenił, że w takim przypadku nie można stawiać zarzutów, że łagodząc restrykcje pandemiczne dla osób zaszczepionych, tworzy się uprzywilejowaną grupę i dzieli w ten sposób społeczeństwo. Szczepienie przywraca przecież normalne możliwości funkcjonowania – powiedział.

Jego zdaniem władze powinny udostępnić zaczepionym tę możliwości. "Tylko w ten sposób uda się zapewnić akceptację tych środków" – ocenił.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(36)
Myśl
3 lata temu
A ja się wlasnie nie zaszczepie. Nikt nie bedzie mnie straszyl, ze jestem gorszym sortem kiedy jestem nie zaszczepiony. Jeśli jakakilwiek men...a spróbuję mi ograniczyć wolność z powodu szczepionki to nie pozostanę dluzny. Wolności nie oddam nawet za cenę własnego życia, bo co to za życie.
piotrek
3 lata temu
zaszczepieni zarażają niezaszczepieni nie wierzą i są zdrowi STOP KORONA ŚCIEMIE !!!
Tom
3 lata temu
Już gdzieś przeczytałem, że jednak mogą zarażać bo wirus może być np. w zatokach. Nie wiadomo kogo słuchać :(
Nvm
3 lata temu
Ocho! Zamordyzm wkracza na kolejny lewel! Zaraz niezaszczepionym nie pozwolą oddychać i wychodzić z domu!
Janusz
3 lata temu
Dziwna sprawa. Zaszczepiency zachowują się jak frankowicze. Nikt wam nie kazał, nikt nie zmuszał to wasza decyzja. Nie doszukujcie się praw tylko dlatego że ktoś na was zarobil.....
...
Następna strona