Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|

Cięcia w TVP. Likwidują dyrekcje kanałów tematycznych

35
Podziel się:

Telewizja Polska rozpoczęła likwidację dyrekcji większości anten tematycznych, które mają przejść pod biuro programowe - dowiedział się nieoficjalnie serwis Wirtualnemedia.pl.

Cięcia w TVP. Likwidują dyrekcje kanałów tematycznych
Telewizja Polska to publiczny nadawca (GETTY, Anadolu)

- Dyrektorów w TVP było za dużo - powiedział likwidator Daniel Gorgosz w rozmowie z "Polityką". Wyliczył, że publiczny nadawca zatrudnia prawie 100 osób na stanowiskach dyrektorskich i 300 kierowników.

Skutkiem decyzji likwidatora osobnymi strukturami przestaną być TVP Nauka, TVP ABC i TVP Kobieta. Zniknie też Centrum Kultury i Historii, któremu podlegają TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument , TVP HD. Wszystkie te kanały będą zarządzane przez biuro programowe, którym od grudnia kieruje Sławomir Zieliński. Do tej pory odpowiada ono za główne anteny - TVP1, TVP2, a także TVP Seriale i TVP Rozrywka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe twarze TVP

Ruch ten ma obniżyć koszty funkcjonowania kanałów tematycznych, które po cięciach budżetu na nowe produkcje i tak emitują głównie powtórki. Decyzja likwidatora nie wpłynie na Belsat TV, TVP World, TVP Polonia i TVP Wilno, które pozostaną osobnymi strukturami. Osobno mia działać TAI oraz TVP3 i TVP Sport.

Według serwisu, proces likwidacji anten ma potrwać do 29 lutego, a dla każdej z nich powołano likwidatora. "Zatrudnienie w poszczególnych kanałach jest różne - wynosi od kilkunastu osób do nawet ok. 50 osób" - czytamy. Są to nie tylko pracownicy redakcji, ale też osoby od kreacji, stron WWW czy księgowość.

TVP będzie zamykać kanały?

Jak twierdzi serwis, niektórzy managerowie objawiają się o jakość kanałów po zmianie struktury ich zarządzania. - Mogą pojawić się treści, które nie będą już misyjne, ale będą to jakieś archiwalia czy seriale, które mają poprawić swoją amortyzację, bo słabiej oglądały się na innych kanałach - mówi "WM" pracownik TVP.

Jednak Telewizja Polska nie planuje na razie zamykania kanałów, co nie znaczy, że takie zmiany nie nastąpią w przyszłości. - TVP ma dwa duże kanały, kanały tematyczne można spokojnie ograniczyć o połowę, dając im jednocześnie budżety pozwalające produkować i zamawiać naprawdę wartościowe materiały - mówił dyrektor generalny firmy Tomasz Sygut w rozmowie z "Polityką".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(35)
jal
2 miesiące temu
a dlaczego LIKWIDATOR zmienia nawyki ludzi w oglądaniu programu np. w TVP3?, konkretnie filmów z godziny 20:30 i ich przesunięcie blisko północy?, uważa, ze wszyscy mamy oglądać tylko propagandę?, tyle mediów i jeszcze mało?, żałosne
B.OFICER PROW...
2 miesiące temu
NO !! SŁAWOMIR ZIELIŃSKI JAKO DYREKTOR "OGARNIE" !!!!1
para noja
2 miesiące temu
W TVP na etatach są tylko dyrektorzy, zastępcy , kierownicy działów, księgowi. Najważniejsi dziennikarze , kierownicy produkcji... Większość " załogi " to samodzielni na zleceniach albo firmy pracownicze . Cięcie etatów zaczęło sie w latach 90.XXw a oszczędności na ZUSie były znaczące w bilansie.
ciekawe
2 miesiące temu
które treści w TVP są misyjne , poza informacyjnymi i religijnymi ?
niewidzka
2 miesiące temu
I bardzo dobrze ! W mojej kablówce mam 14 kanałów z logo TVP ! Chyba tylko koszty osobowe generują, bo w programach powtórki z powtórek ...wszędzie to samo.
...
Następna strona