Notowania

Cios w mafię tytoniową. CBŚP, Straż Graniczna i KAS zatrzymały 7 osób

4 mln nielegalnych papierosów i 4,5 tony krajanki tytoniowej o łącznej wartości 6,7 mln zł skonfiskowały polskie służby. To efekt wspólnej akcji CBŚP, SG i KAS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policja)
Policja przejęła 4 mln nielegalnych papierosów. (Fot: Policja.pl)

8,5 mln zł potencjalnych strat dla budżetu państwa mogło oznaczać wprowadzenie na rynek przejętych przez CBŚP, SG i KAS papierosów i tytoniu - podała policja.

Rozbita grupa przestępcza produkowała oraz sprzedawała nielegalne papierosy i krajankę tytoniową. Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób.

Na gorącym uczynku, w trakcie produkcji, zatrzymano 3 osoby. Wszyscy zatrzymani (2 Polaków, obywatel Ukrainy i 4 obywateli Białorusi) są w wieku od 36 do 51 lat. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

CBA zatrzymało również szefa grupy przestępczej.
Wyłudzenia VAT. CBA i CBŚP zatrzymało siedem osób

Na miejscu zabezpieczono kompletną linię produkcyjną i gotowe papierosy. Z szacunków śledczych wynika, że grupa mogła wyprodukować co najmniej 22 mln sztuk papierosów.

Obejrzyj: Brytyjskie inwestycje w Polsce. "Uczymy się od Brytyjczyków etycznego pożyczania"

Skonfiskowano również 4 mln nielegalnych papierosów i 4,5 tony krajanki tytoniowej o łącznej wartości 6,7 mln zł - podała policja.

Szeroko zakrojona akcja miała miejsce na terenie kilku posesji w powiecie piaseczyńskim oraz mińskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2019

CBAPrzepraszam, ale ten artykuł to hejt

20-09-2019

goscniech cbsp i kas zajma sie firmami ktore okradaja panstwo i obywateli placac czesc wynagrodzenia na konto a czesc pod stolem bez podatku.

Rozwiń komentarze (2)