Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

COVID-19. British Airways testuje ultraszybkie testy. Wynik już po 25 sekundach

5
Podziel się

Linie lotnicze British Airways jako pierwsze chcą wdrożyć ultraszybkie testy antygenowe na COVID-19. Liczą, że dzięki nim branża lotnicza podniesie się z kolan.

COVID-19. British Airways testuje ultraszybkie testy. Wynik już po 25 sekundach
(stock.adobe)
bEhCDKCZ

Jak pisze portal fly4free, błyskawiczny test antygenowy to produkt firmy Canary Global. By poznać wynik, wystarczy próbka śliny i 25 sekund niepewności. Producent zapewnia, że test wskazuje osoby z pozytywnymi wynikami z 98-procentową dokładnością.

Przedstawiciele Canary przekonują, że wyniki uzyskiwane w ten sposób są porównywalne z testami typu PCR.

W pierwszej kolejności błyskawiczne testy mają testować piloci oraz załogi pokładowe, a ich wyniki mają być porównywane z testami standardowymi.

bEhCDKDb
Zobacz także: "Maseczki były niepotrzebne na świeżym powietrzu". Dr Tomasz Rożek w programie "Newsroom"

Jak powiedział Sean Doyle, prezes BA, linia jest zdeterminowana w znalezieniu łatwego i taniego testu, który znów pozwoli klientom podróżować.

Jeśli błyskawiczne testy się sprawdzą, korzyści odniesie cały lotniczy świat. Oznaczałoby to bowiem znaczące uproszczenie procedur dla podróżnych, bo trudno oczekiwać, że wymóg testów w podróżach lotniczych zostanie w najbliższym czasie zniesiony.

bEhCDKDh

Jak działa test? Pelican COVID-19 Ultra Rapid Test polega na pobraniu próbki śliny i umieszczeniu go w specjalnej probówce, która za pomocą Bluetooth łączy się z urządzeniem mobilnym, na przykład tabletem czy smartfonem, na którym błyskawicznie pojawia się wynik testu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhCDKDC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Zofia
miesiąc temu
Wolałabym testy analne takie jak w Chinach
Ktoś
miesiąc temu
Porównywalne z PCR a PCR 30% skuteczność....
Karotte
miesiąc temu
Dwa razy dmuchniesz w polski Covid Detector i chyba podobną jakość testu się uzyska i to w wiele bardziej praktyczny sposób. Ewentualnie inżynierzy muszą jeszcze trochę podkręcić maszynę by też wyszła na 98%
bEhCDKDD
Urs
miesiąc temu
Pobranie śliny, umieszczenie w probówce i połączenie Bluetooth ze smartfonem i to wszystko w 25 sekund. Do zrealizowania, ale nie w kolejce na lotnisku. W laboratorium owszem
Xxx
miesiąc temu
Tylko takie testy, a nie męczarnie.