Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Cyfrowy Polsat sprzedaje akcje Netii. Te kupimy już za parę złotych

5
Podziel się:

Cyfrowy Polsat ponownie zaprasza do zakupu 47 667 885 akcji Netii po 7 zł za akcję. Chętnych nie powinno zabraknąć, a machina sprzedażowa ruszy już w piątek 24 czerwca.

Cyfrowy Polsat sprzedaje akcje Netii. Te kupimy już za parę złotych
Cyfrowy Polsat posiada w sumie 249 286 321 akcji Netii, czyli ok. 74,29 proc. kapitału zakładowego (Agencja Gazeta, Tomasz Stańczak)

Co ciekawe, raptem dwa miesiące temu Cyfrowy Polsat zachęcał do zakupu akcji Netii za nieco niższą cenę. W kwietniu zapraszano bowiem do składania ofert sprzedaży 70 mln akcji po 5,77 zł za sztukę.

Obecnie mowa o 47 667 885 zdematerializowanych akcji na okaziciela o wartości nominalnej 1 zł każda, które stanowią w sumie 4,2 proc. Ponadto uprawniają one do wykonywania 14,2 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki Netia.

W sumie Cyfrowy Polsat posiada prawie 233 mln akcji operatora, co stanowi 69 proc. kapitału zakładowego Netii.

Zobacz także: Włącz Telewizję WP!

Cyfrowy Polsat ogłosił przy okazji harmonogram sprzedaży:

  • Termin rozpoczęcia przyjmowania ofert sprzedaży: 24 czerwca 2021 r.
  • Termin zakończenia przyjmowania ofert sprzedaży: 1 lipca 2021 r.
  • Przewidywana data przeniesienia własności akcji nabywanych poza rynkiem regulowanym oraz rozliczenia transakcji nabycia akcji nabywanych za pośrednictwem KDPW: 6 lipca 2021 r.

Cyfrowy Polsat i Netia

Przypomnijmy, że jeszcze w marcu br. miliarder Zygmunt Solorz poprzez należący do niego Cyfrowy Polsat chciał przejąć pełną kontrolę nad Netią. Za 114 mln akcji był gotowy zapłacić ponad pół miliarda złotych. Ostatecznie skupił niecałe 85 tys. akcji. Więcej chętnych nie było.

Ze 114 mln 173 tys. 459 akcji, za które Polsat płacił po 4,80 zł za sztukę (w sumie 548 mln zł), udało się wówczas skupić zaledwie 84 tys. 868 za kwotę nieco ponad 400 tys. zł. To mniej niż 0,1 proc. całej puli. Można więc mówić o fiasku transakcji, w efekcie której grupa Solorza miała przejąć pełną kontrolę nad Netią.

Już wcześniej, przed wezwaniem, Cyfrowy Polsat był głównym udziałowcem Netii - posiadał 66 proc. akcji. Musiał jednak liczyć się też z głosem innych współwłaścicieli. I tak pozostanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
mokotów
4 miesiące temu
Czy ktoś tam w Netii odpowiedzialny za światłowody w Warszawie nie zaspał. W rodzinie mam kogoś kto nie może się doprosić założenia światłowodu od 5 lat a od 2010 mają internet na MODEMIE ADSL o zawrotnej prędkości 10Mega czyli około 1,2mb pobieranie na sekundę realne. Chyba jak na ćwiartka XXI wieku to za mało. Komórkowy w okolicy szybszy jak ten drutowy z gniazdka tel. Parodia. Umowa się w tym roku kończy to czas na zmianę operatora najwyraźniej
Netia
3 lata temu
Ciekawe jest to, że redaktor nie potrafi przeczytać że zrozumieniem komunikatu, ale podejmuje się komentowania decyzji biznesowej. MONEY - ogarnijcie się!
hej
3 lata temu
są tyle warte co Elektrimu
Wujo
3 lata temu
Obajtek kupi za nasze do Orlenu. Jak cos to ja mam stare buty na handel.
Pawel
3 lata temu
Netia? Przez cały czas na tej samej ekipie Jedynie Słusznych? Nigdy w życiu.