Notowania

efni
02.09.2019 11:05

Czy roboty zastąpią finansistów?

Ponad 25 lat temu S. Heffernan, pisząc o nowoczesnej bankowości, zadała prowokacyjne pytanie: „Czy banki znikną?” Część ekspertów wieściła już wówczas, że bankowość jest potrzebna, ale banki – niekoniecznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
(Fot: shutterstock.com)

Współcześnie te proroctwa są mantrą powtarzaną przez fintechy, a przy tym – rozszerzane także na inne segmenty rynku finansowego. Czy innowacje technologiczne sprawią, że banki, zakłady ubezpieczeń, fundusze inwestycyjne, domy maklerskie – staną się zbędne?

Firmy określane „fintechami” wykorzystują nowoczesne technologie do oferowania usług i produktów finansowych. I nie przesadzimy mówiąc, że właśnie podbijają świat. Będziemy o tym dyskutować podczas tegorocznej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei. Uniwersytet Łódzki we współpracy z mBankiem patronować będzie panelowi poświęconemu sektorowi bankowemu pod tytułem „Finanse 4.0 - usługi finansowe w erze fintechów”, który odbędzie się trzeciego dnia Forum, w piątek 27 września o godz. 10.00

Uniwersytet Łódzki będzie reprezentować prof. Monika Marcinkowska – Dyrektor Instytut Finansów UŁ, członkini Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego. Wśród panelistów znaleźli się także Wojciech Bolanowski (Managing Director, Executive VP and Advisor to CEO, FORUM, Bahrain), Magdalena Borowik (Dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych FinTech, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego) oraz Jacek Iljin (Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Procesów Biznesowych Bankowości Detalicznej, mBank).

Uniwersytet Łódzki już po raz drugi został Partnerem Wspierającym Europejskiego Forum Nowych Idei. Jest jednocześnie jedyną uczelnią pośród szerokiego grona partnerów tego wydarzenia. – Uniwersytet Łódzki chce być częścią ważnych debat. Tych wielkich, o zasięgu międzynarodowym, jak Europejskie Forum Nowych Idei, ale również mniejszych, a równie istotnych z perspektywy lokalnej. Fakt, że jesteśmy partnerem tak imponującego przedsięwzięcia, to wynik naszej strategii i współpracy z Konfederacją Lewiatan. Uniwersytet Łódzki od wielu lat aktywnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców.” – podkreśla prof. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Porozmawiajmy o tym #CoBędzieJutro

Europejskie Forum Nowych Idei to jedna z największych konferencji poświęconych najnowszym światowym trendom i ideom. Dyskutują tam ze sobą nie tylko wybitni ekonomiści, ale również ludzie świata nauki, kultury i politycy. Gośćmi EFNI byli do tej pory m.in. Norman Davies, Donald Tusk, Zygmunt Bauman, George Friedman czy Zbigniew Brzeziński. W ciągu poprzednich edycji w Forum wzięło udział około dziesięciu tysięcy osób i ponad półtora tysiąca panelistów.

EFNI ma być platformą wymiany myśli. Okazją do powstawania rozwiązań, które ulepszają nasze życie i otoczenie. Najwybitniejsi eksperci w swoich dziedzinach dzielą się tutaj swoją wiedzą z innymi. Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan przy współpracy z BusinessEurope oraz miastem Sopot.

Podczas tegorocznej edycji, zatytułowanej #CoBędzieJutro, Organizatorzy zmierzą się z wyzwaniami, które przed każdym z nas stawia współczesny świat. Zaplanowano dyskusje w ramach trzech bloków tematycznych: „Europa i społeczeństwo”, „Rynek i gospodarka” oraz „Technologia i praca”. Poruszone zostaną takie kwestie jak Brexit, przyszłość Unii Europejskiej po tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, fake news, handel międzynarodowy, przemysł 5.0, zdrowie publiczne, a także zmiany na rynku pracy.

Więcej informacji na stronie www.efni.pl.

Tagi: efni
Źródło:
Informacja prasowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz