Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Co grozi Obajtkowi? Prawnik wylicza. "Kara nawet do 25 lat więzienia"

Prokuratura Krajowa prowadzi trzy duże postępowania dotyczące Orlenu. Prokurator Krajowy Dariusz Korneluk powiedział, że chodzi o: fuzję z Lotosem, zaniżanie cen paliw i szwajcarską spółkę OTS. Za co może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej sam Daniel Obajtek, były prezes Orlenu. - To co łączy wszystkie te trzy sprawy z punktu widzenia kwalifikacji prawnej, to jest analiza, czy w wyniku przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków prezes Obajtek oraz członkowie zarządu Orlenu mogą ponieść odpowiedzialność cywilną i karną za działanie na szkodę spółki - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Michał Romanowski, specjalista w zakresie prawa cywilnego i prawa handlowego. – Chodzi o działanie na szkodę akcjonariuszy. Każda decyzja, która jest podjęta z naruszeniem standardów profesjonalnego menadżera, rozsądnego, uczciwego, lojalnego wobec spółki, jest zagrożona odpowiedzialnością cywilną. Prezes i zarząd muszą kierować się interesem spółki,...
rozwiń
124
Podziel się:
KOMENTARZE
(124)
pik
2 tyg. temu
Nie wierzę, że czasy Bieruta POwrocily ale fakty mówią same za siebie. Chłop, który chciał sprzedać za bezcen Lotos ruskim, zagrabić lasy, wyprzedawał majątek narodowy, chodzi sobie na wolności a nawet zostaje premierem, a gość który zrobił dla Polski setki miliardów dolarów, jest straszony sądami.
Zoja
2 tyg. temu
Nie wierzę że prezes Orlenu zostanie zatrzymany a co mówić o aresztowaniu. Może wezwą na przesłuchanie ale pudła za to nie będzie. Procesy długie a prezes bardzo bogaty. W Polsce o karze decyduje grubość portfela oraz układ polityczny. Temida jest ślepa w polskich sądach wyjątkowo.
Kaszub
2 tyg. temu
Kochani panowie. Już odnieśliście pierwszy sukces. Dzisiaj na zarządzie ORLEN-u zaszczuliście na śmierć dyrektora technicznego, który łączył spółki LOTOS-u i ORLEN-u. Zejście śmiertelne na zawał serca na zarządzie w pracy to coś podobnego to tego co stało się na Słowacji. Rozumiem że wy chcielibyście również Obajtka w ten sposób zaszczuć. Brawo zuchy nie bawcie się w te zabawy PO, bo może to odnieść odwrotny skutek.
Fru
2 tyg. temu
Cena spółki norweskiej była dużo za wysoka
Fru
2 tyg. temu
Ceny gazu z Norwegii są dużo za wysokie, kupili Spółkę od Norwegii na ich zasadach, była za droga
...
Następna strona