Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Daniel Obajtek. Według "Wyborczej" jego partnerka robi kariery w radach nadzorczych

1568
Podziel się:

Życiowa partnerka Daniela Obajtka zasiadała już w radach nadzorczych kilku kontrolowanych przez państwo spółek. To ta kobieta wraz z prezesem Orlenu kupiła apartament w bardzo korzystnej cenie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Daniel Obajtek. Według "Wyborczej" jego partnerka robi kariery w radach nadzorczych
"GW" pisze o "szybkiej karierze" partnerki prezesa Orlenu (PAP)

"Gazeta Wyborcza" podaje, że Paulina Sala to życiowa partnerka prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Według dziennika kobieta robi od kilku lat niezwykle szybką karierę w kontrolowanych przez państwo firmach.

W tej chwili kobieta jest członkiem rady firmy NitroERG z Bierunia. To duży producent materiałów wybuchowych, który jest częścią koncernu KGHM. Na stronie firmy Sala jest wymieniona jako "sekretarz rady".

Jak podaje "GW", Sala ostatnio pracowała w wielu radach nadzorczych. Od września 2017 r. do stycznia 2021 r. miała zasiadać w radzie RCEkoenergii, należącej do Grupy Lotos. Od lipca 2016 r. do sierpnia 2019 r. miała być natomiast członkiem rady nadzorczej PKP Cargo Terminale. Miała również pracować w radzie PKP Cargo Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica.

Zobacz także: Daniel Obajtek musi odejść z Orlenu? Poseł Zjednoczonej Prawicy wbrew kolegom

Gazeta jednak nie podaje informacji o kompetencjach, wykształceniu czy o wcześniejszym doświadczeniu zawodowym kobiety.

Jak wynika z informacji "Wyborczej", Paulina Sala nabyła wraz z szefem Orlenu blisko 200-metrowy apartament na warszawskim Bemowie.

Cena miała być atrakcyjna. Według gazety Obajtek i Sala zapłacili 1,3 mln zł za nieruchomość, która była warta według cennika nawet 2,2 mln zł.

Money.pl próbuje się skontaktować z Pauliną Salą. W niedzielę rzecznik NitroERG odpisał, że "dzisiaj taka rozmowa będzie niemożliwa".

Według gazety Orlen sponsorował szkółkę piłkarską należącą do dewelopera, który stawiał apartament. Sam Orlen jednak zaprzeczył tym informacjom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1568)
istny
3 lata temu
Sala może być bankietowa, weselna, itd
zerówiak
3 lata temu
Gazeto Wybiórcza- rozumiem że to od jakiegoś czasu co smarujecie to jest program waszych POmazańców , jest dobry , bardzo dobry szkoda, że stworzony przez mądrych inaczej. Nie podoba nam się to jest bajka dla przedszkolaków, a my , są już zerówiaki. - Ludzie jak Wami łatwo manipulować. Żadnych konkretów, rzucone na żer czytających bez zrozumienia równoważniki zdań i stąd taki poziom komentarzy. Przecież wyborcza to zwyczajny brukowiec, a jego artykuły dorównują poziomowi tym na money.pl - napisane bez przygotowania, bez sprawdzenia faktów, w stylu to wina Rydzyka, Kaczyńskiego, a z drugiej strony Tuska.... wnuczka Millera tez robi karierę, firma ziecia Tuska tez w parlamencie europejskim remontujac budynek, kolejne wodzianki także, rozenkowa, lewandowska, wszyscy robia karierę nic w tym dziwnego podobnie dzieci celebrytów wykształcenie i doswiadczenie nie ważne liczą się znajomości. Napoleon powiedział, że kwatermistrza po 3 latach można rozstrzelać bez sądu ,ale wracając do tematu GW się oburza ok. a czy powiadomiła prokuraturę, że złamano prawo ? Bo jak nie to jest zwykłym szmatławcem prasowym co oczernia i pomawia ludzi !? Za peopesela było lepiej, ale lemigoza nie pamięta bo wtedy wchodziła pod szafę na stojojonco
Nigdy POKO
3 lata temu
Lepiej niech wyjaśnia aferę amber gold niech sie wypowie Tusk gdzie miliony Biednych Polakow sa !!?? Za PO+PSL - Mamy słaby rząd i Tusk wiedział co zrobić wysłał CBA - POzabierali laptopy dziennikarzom i sprawie łeb urwał, a PIS wszystko chce robić zgodnie z prawem !!!!! Słaby nierząd w końcu padnie ! - WYGRAMY i POkażemy jak trzeba robić biznesy i kto kogo ma słuchać ( Niemców czy Polaków ) Teraz POpuliści chcą POwrotu , a mamy znowu dużo do wysprzedania bo PIS trochę kraj odbudował i inwestycji POrobił !!!!! --- Orlen w ciągu ostatnich pięciu lat wypracował 26,2 mld zł zysku. W czasie ośmiu lat nierządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł !!!??? )) I słusznie , tak samo bym robił. Trzeba mieć do ludzi zaufanie... Biedroń też ma partnerkę ? nie mówiąc o innych onych LGBT 50+ i co oni robią w polityce i jak szkodzą Polsce. Wykolejeńcy i przestępcy skąd by nie byli winni siedzieć w więzieniach, by dać przykład jak się kończy takie kariery. e... Wyborcza i TVN proszę o jakieś bardziej wiarygodne źródła informacji.. Prezydentem USA został miliarder Tramp i nikt nie kwestionował jego majątku. Prezes Orlenu Obajtek ma prawo mieć jakiś majątek skoro potrafi skutecznie działać w interesach. kundle z opozycji nie będą oceniać majątku Obajtka, od tego są odpowiednie służby.
czyt.KRYSTYNA
3 lata temu
A , kiedy GW opisze życiorys braciszka ( stalinowskiego sędziego ) co przed wymiarem sprawiedliwości zwiał z kraju !? Kiedy GW opisze życie ojca Michnika.Tak wielu Polaków na to czeka. : (( Mam nadzieję, że p.Obajtek DOPADNIE za oczernianie nie tylko PO_KO i redakcje GW , ONETU , TVNu , Zetki... ale tez SAMYCH dziennikarzy "kreujących FAŁSZYWĄ rzeczywistość"... koniec jest bliski , obiecuje to ! : )) = Sprawiedliwie, to wcale nie znaczy po równo... Jest wolny rynek , każdy kupuje i sprzedaje po opłacalnej cenie... Towar wart jest tyle, ile kupiec za nią gotowy jest dać... Taka ,,mowa", że według cennika nieruchomość jest ileś tam warta to absurd... Tak może mówić osoba, która nigdy nie kupowała ani nie sprzedawała, lecz udaje ,,znawcę"... W Wyborczej pracuję ludzie z CIEMNOGRODU POLSKIEGO, którzy mają ograniczone horyzonty myślowe więc nie mogą pracować w zarządach spółek !? Niech nieuki zaczną się kształcić i reformować swoje myślenie o kraju !? = Bardzo dobra polityka Rządu. Pan Obajtek to super strateg. Należy wzmocnić Państwowy Koncern Naftowy w interesie Polaków. Rosjanie i Niemcy wiedzą to od lat. Tylko państwo, zresztą tak jest we wszystkich potęgach gospodarczych, świata jest w stanie skutecznie kontrolować przepływ środków finansowych na rzecz obywateli. Oczywiście to co robią z Panem Obajtkiem to Hejt. Jego działania uniemożliwiają wypływ środków finansowych do innych państw. Tak trzymać Polacy. Niech będzie, że Polak mądry przed szkodą.
Belfer2020
3 lata temu
To są normalne praktyki a że robi to PiS to już inna kwestia która was boli.To że ktoś kupuje gazety to też normalny biznes a że robi to PiS za sprawą Orlenu to też inna kwestia.Gdyby to robił Tusk to byście takie fuzje zachwalali. --- Cieszę się, polski firmy za patriotycznych rządów rosną w siłę, a Niemcom to się nie podoba. = Bardzo dobrze decyzje bo Lotos sam nie przetrwa. Brawo Orlen i rządzący !!!!!
...
Następna strona