Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu?

3
Podziel się:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek, prezydent RP Andrzej Duda powołał nową minister sportu. Została nią Danuta Dmowska-Andrzejuk. Mistrzyni świata w szpadzie zastąpi na stanowisku Witolda Bańkę. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach resortem kierował premier Mateusz Morawiecki.

Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu?
Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu? (Facebook.com)
bEDJLbiZ

Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu?

Danuta Dmowska-Andrzejuk zastąpi na stanowisku Witolda Bańkę (od 1 stycznia będzie szefem Światowej Agencji Antydopingowej). Według informacji medialnych, szansę objęcia teki ministra otrzymały również m. in. Otylia Jędrzejczak, Dagmara Gerasimuk czy Monika Pyrek. Nie przyjęły jednak oferty i poszukiwania wciąż trwały.

Zobacz także: Oglądaj: Maciej Iwański o gali Złotej Piłki. "Lewandowski złapał świetną formę wtedy, kiedy trzeba było głosować"
bEDJLbjb

- Cieszę się, że mogliśmy zakończyć okres formowania rządu po ostatnich wyborach parlamentarnych. Cieszę się, że na to ważne stanowisko w polskim rządzie wybrał i wskazał osobę tak doskonale nadającą się do pełnienia tej funkcji. Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk jest doskonałym sportowcem. Na najwyższym światowym poziomie osiągnęła wiele sukcesów. Zna sport profesjonalny od podstaw, zarówno od strony zawodniczej, trenerskiej jak i organizacyjnej - powiedział po wręczeniu ministerialnej nominacji Andrzej Duda.

Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu? Sylwetka szpadzistki

Urodzona 1 marca 1982 w Warszawie Danuta Dmowska-Andrzejuk to szpadzistka, mistrzyni świata i Europy. Jednocześnie na krajowych planszach zdobyła m.in. mistrzostwo Polski juniorek i seniorek indywidualnie, mistrzostwo Polski seniorek drużynowo, Puchar Polski młodzieżowców i seniorek.

W 2011 Dmowska-Andrzejuk została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Jest także żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych.

bEDJLbjh

Prywatnie nowa minister sportu jest żoną Roberta Andrzejuka, wicemistrza olimpijskiego w szermierce z 2008 roku. Para doczekała się dwójki dzieci.

bEDJLbjC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
nikt
2 lata temu
Jest żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych i cywilnym ministrem?
kacza propaga...
2 lata temu
Czytam artykuł i czekam KIEDY w końcu doczytam te KOMPETENCJE, które dają tej pani stanowisko MINISTRA. Niestety doczytałem, że ma karierę sportową i dzieci - to faktycznie dla PISowskiego "fachowca" wystarczy. Będzie zarządzając kilkoma tysiącami osób MACHAĆ SZPADĄ - łał.
Witek
2 lata temu
Pan Prezydent powiedział że, jest ładna i miła.
bEDJLbjD