Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek, prezydent RP Andrzej Duda powołał nową minister sportu. Została nią Danuta Dmowska-Andrzejuk. Mistrzyni świata w szpadzie zastąpi na stanowisku Witolda Bańkę. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach resortem kierował premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook.com)
Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu?

Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu?

Danuta Dmowska-Andrzejuk zastąpi na stanowisku Witolda Bańkę (od 1 stycznia będzie szefem Światowej Agencji Antydopingowej). Według informacji medialnych, szansę objęcia teki ministra otrzymały również m. in. Otylia Jędrzejczak, Dagmara Gerasimuk czy Monika Pyrek. Nie przyjęły jednak oferty i poszukiwania wciąż trwały.

Oglądaj: Maciej Iwański o gali Złotej Piłki. "Lewandowski złapał świetną formę wtedy, kiedy trzeba było głosować"

- Cieszę się, że mogliśmy zakończyć okres formowania rządu po ostatnich wyborach parlamentarnych. Cieszę się, że na to ważne stanowisko w polskim rządzie wybrał i wskazał osobę tak doskonale nadającą się do pełnienia tej funkcji. Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk jest doskonałym sportowcem. Na najwyższym światowym poziomie osiągnęła wiele sukcesów. Zna sport profesjonalny od podstaw, zarówno od strony zawodniczej, trenerskiej jak i organizacyjnej - powiedział po wręczeniu ministerialnej nominacji Andrzej Duda.

Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kim jest nowa minister sportu? Sylwetka szpadzistki

Urodzona 1 marca 1982 w Warszawie Danuta Dmowska-Andrzejuk to szpadzistka, mistrzyni świata i Europy. Jednocześnie na krajowych planszach zdobyła m.in. mistrzostwo Polski juniorek i seniorek indywidualnie, mistrzostwo Polski seniorek drużynowo, Puchar Polski młodzieżowców i seniorek.

W 2011 Dmowska-Andrzejuk została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Jest także żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych.

Prywatnie nowa minister sportu jest żoną Roberta Andrzejuka, wicemistrza olimpijskiego w szermierce z 2008 roku. Para doczekała się dwójki dzieci.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

kacza propagandaCzytam artykuł i czekam KIEDY w końcu doczytam te KOMPETENCJE, które dają tej pani stanowisko MINISTRA. Niestety doczytałem, że ma karierę sportową i … Czytaj całość

05-12-2019

WitekPan Prezydent powiedział że, jest ładna i miła.

05-12-2019

niktJest żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych i cywilnym ministrem?

Rozwiń komentarze (3)