Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Debata prezydencka. Trzaskowski o 200 zł dla kobiet: "chodzi o poprawę dzietności"

- 200 zł dodatku do emerytury dla kobiet należy traktować, jako docenienie tych kobiet, które nie były traktowane równo. Ten program jest kosztowny, ale dotyczy przyszłości. Chodzi o to, aby poprawić dzietność – odpowiadał na pytanie dziennikarza Wirtualnej Polski kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rafał Trzaskowski podczas debaty w Lesznie.

200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko dla każdej kobiety to ostatnia propozycja emerytalna kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Właśnie tej kwestii dotyczyło pytanie dziennikarza Wirtualnej Polski Michała Wróblewskiego, zadane podczas debaty w Lesznie. Kandydat wskazywał, że w ten sposób chciałby docenić kobiety, które nie były traktowane równo.

- Ten program jest kosztowny, ale dotyczy on przyszłości, aby poprawić dzietność. "500+" nie rozwiązało problemu demografii - mówił Trzaskowski.

Przypomnijmy, że według szacunków money.pl, program zakładający dodatek dla emerytek byłby wart dokładnie tyle, ile dziś państwo wydaje na "Rodzina 500+" - 40 mld zł. Trzaskowski w trakcie debaty był pytany o to, jak zamierza utrzymywać wysokie wydatki i nie wprowadzać podatków.

- Dziś nie znam stanu finansów, ponieważ rząd o tym nie informuje. Tymczasem mamy ogromne szanse na duże pieniądze z Unii Europejskiej. Będę w tym zakresie współpracował z rządem. Jednocześnie będę blokował wszystkie podwyżki podatków - tłumaczył polityk.

Jak dodał, przy kolejnym pytaniu najbardziej kosztowną deklaracją z mojego projektu jest ta, dotycząca dopłat o termomodernizacji.

- Tymczasem rząd deklaruje, że sam ma pieniądze z Unii na takie rozwiązania. Komisja Europejska wskazuje, że dla Polski może być dużo środków, ale warunek jest taki, aby stosować się do praworządności - podkreślał polityk.

Trzaskowski odniósł się również do pytań o ustawę, która umożliwia wgląd w majątki małżonek osób piastujących wysokie stanowiska. Dziś – przypomnijmy – dokument czeka na rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny.

- Nie może być tak, że ministrowie ukrywają majątek, nie mam problemu z tym, że politycy są zamożni, mam problem z tym, że przepisują je majątki na żony i udają, że ich nie mają. PiS powinien skupić się na przejrzystości, przestać się wstydzić. Pokażcie, jakie macie majątki. Martwmy się o stan państwa polskiego, ale nie państwa Morawieckich i Szumowskich – wskazywał kandydat opozycji.

Z kolei przy pytaniu i dobrowolność składek ZUS dla małych i średnich firm Trzaskowski odpowiadał: - Słyszałem o tym projekcie. Jestem "za", ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego chciałbym porozmawiać z przedsiębiorcami, związkami zawodowymi, ocenić ten projekt, jego wpływ na budżet o dopiero wrócić do dyskusji.

Obejrzyj: Rząd ukrywa zadłużenie? Minister: wszystko raportujemy do KE

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wybory prezydenckie, gospodarka, polityka, Rafał Trzaskowski
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2020

Polski Wyborca200 zł? i co jeszcze, a może 2000 wszystko przed wyborami można obiecać, PO ma w tym doświadczenie. Dlaczego pan Trzaskowski tchórzy przed pytaniami … Czytaj całość

06-07-2020

PoznańRafał jedź juz do Warszawy, nic nie możesz...

06-07-2020

RealpolJak Komorowski był prezydentem to Duda przyszedł na debatę. Teraz Trzaskowski zorganizował swoją ustawkę w tym samym terminie w którym jest oficjalna … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (101)