Notowania

finanse
18.03.2019 17:42

Deutsche Bank i Commerzbank przystąpiły do rozmów ws. fuzji. Pozytywna reakcja giełdy

Deutsche Bank i Commerzbank w poniedziałek przystąpiły do oficjalnych rozmów ws. połączenia sił. Giełda zareagowała pozytywnie na tę wiadomość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Deutsche Bank i Commerzbank przystąpiły do rozmów ws. fuzji

Deutsche Bank i Commerzbank rozpoczęły oficjalne rozmowy ws. fuzji

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu Deutsche Bank i Commerzbank przystąpiły do nieformalny rozmów nt. fuzji. Jak twierdził jeden z informatorów Bloomberga - choć Deutsche Bank wciąż rozważa różne opcje, to połączenie obu banków stało się bardziej prawdopodobne po tym, jak dyrektor zarządzający Christian Sewing już nie jest przeciwny temu scenariuszowi.

Oba banki potwierdziły oficjalnie rozpoczęcie rozmów ws. fuzji, choć zastrzegają, że są dopiero na wstępnym etapie rozmów. Mimo to ceny akcji Deutsche Bank i Commerzbank do południa w poniedziałek wzrosły na giełdzie odpowiednio o 4,07 proc. i 6,87 proc. - podaje PAP.

Deutsche Bank i Commerzbank połączą siły? Sceptyczne stanowisko związków zawodowych

Jak podaje PAP sceptyczni wobec planów fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku są przedstawiciele związków zawodowych. Centrala zrzeszająca pracowników sektora usług - Verdi, szacuje, że w wyniku scalenia obu banków pracę może stracić około 30 tys. osób. Niemieckie stowarzyszenie akcjonariuszy DSW mówi nawet o 50 tys. pracowników. Aktualnie obie instytucje zatrudniają około 133 tys. osób.

Zwolennicy fuzji uważają jednak, że obie korporacje nie mają innego wyjścia, bo mocno tracą udziały w rynku. Zarówno Deutsche Bank, jak i Commerzbank straciły na giełdach w ciągu ostatniego roku połowę swojej wartości rynkowej. Połączenie obu instytucji spowodowałoby powstanie czwartego co do wielkości banku w Europie.

Tagi: finanse, gospodarka, deutsche bank, commerzbank
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz