Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kas
26.10.2020 18:36

Do urzędu skarbowego jak do lekarza. Trzeba się umówić na wizytę

Załatwienie sprawy osobiście w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Skarbówka będzie funkcjonowała w takim modelu od 16 listopada w całym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Od 16 listopada model obejmie cały kraj. (Fot: Rafał Parczewski)

Nowy model obsługi Polaków w urzędach skarbowych uruchomiono pilotażowo latem tego roku w dwóch województwach: podlaskim i wielkopolskim. Od 26 października 2020 r. będzie on obowiązywał w kolejnych pięciu (dolnośląskim, lubuskim, opolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim), a od 16 listopada model obejmie cały kraj.

Jak wyjaśnia Krajowa Administracja Skarbowa, umawianie wizyt w urzędzie ma zwiększyć bezpieczeństwo podatników choćby poprzez zniwelowanie kolejek.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski o nauce zdalnej. "Będziemy obserwowali"

- Dzięki usłudze zwiększymy komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji” - mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej, Magdalena Rzeczkowska.

By zarezerwować wizytę, należy użyć elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego. Można zrobić to również telefonicznie albo podczas osobistej wizyty w punkcie "Umawianie wizyt".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2020

WthPracują 3 dni w tygodniu. Skandal. Nic nie idzie załatwić. Na papier, którego wystawinie trwa 5 minut czekałem tydzień. Za robotę niech się wezmą a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)