Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Dodatek covidowy dla personelu niemedycznego. Morawiecki obiecuje 5 tys. zł premii

83
Podziel się:

Rząd wreszcie dostrzegł całą grupę pracowników szpitali, którzy narażają się w pracy przy pacjentach z koronawirusem. Premier przyznał im specjalny dodatek.

Dodatek covidowy dla personelu niemedycznego. Morawiecki obiecuje 5 tys. zł premii
Salowe, noszowi, kierowcy karetek czy pracownicy transportu medycznego dostaną premię. (Materiały WP, Adobe)

Salowe, noszowi, kierowcy karetek czy pracownicy transportu medycznego, którzy pracowali przy pacjentach chorych mogą liczyć na jednorazową premię.

Otrzymają 5 tys. zł jeżeli przepracowali co najmniej 21 dni w "obszarze covidowym". O premii poinformował premier Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej.

Zobacz także: Ptok o lekarzach i pielęgniarkach, którzy zmarli z powodu COVID-19

-  Niech to będzie pewne dodatkowe wsparcie i taki ukłon w stronę tej bardzo ważnej części personelu niemedycznego - mówił premier.

- Dla pań salowych, panów noszowych, kierowców karetek, pracowników transportu medycznego - dla wszystkich, którzy mają przepracowane co najmniej 21 dni w obszarze covidowym postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek w wys. 5 tys. zł - wyjaśniał.

Wypłaty dodatków covidowych mają ruszą w czerwcu.

Jednorazowy dodatek covidowy dla personelu niemedycznego szpitali zaangażowanych w walkę z epidemią był jednym z ustaleń wtorkowego spotkania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami związków zawodowych.

Jak podkreślił Niedzielski, dodatek jest elementem zmian w siatce wynagordzeń. - Chcemy, aby najniższe wynagrodzenia były indeksowane względem średniego wynagrodzenia w gospodarce i stanowiły gwarancję, że zawsze beneficjentem wzrostu płac będą lekarze i personel medyczny i niemedyczny - mówił i.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(83)
Kuchta
2 lata temu
A czy panie z kuchni, które dostarczają jedzenie na oddziały i podają panią w kombinezonach to nie dotyczy?Trzeba przełożyć na drugi wózek a ufoludek patrzy i czeka aż się skończy
Dessa
2 lata temu
Dyrekcje Polskich Szpitali dbają tylko o siebie dla nich musi być wszystko co najlepsze i przytulne miejsce pracy a biedaki niemaja prawa głosu szczególnie Ci niemedyczni co sprzątają odpady medyczne i fekalia
L Karina
2 lata temu
Szpitale są Państwowe bo rozliczają się z NFZ tylko dyrektorzy się zmieniają dostają sowite pensje i odprawy a zwykły pocownik się dla nich nie liczy pod tą przykrywką są przekręty i machloje A gdzie są kontrolę z NFZ ? Dlaczego Szpitale preferują zatrudnianie ludzi z firm np.ludzi z Ukrainy i płacą tym firmom o wiele więcej za takiego pracownika np.za godzinę pracy 23.50zlbrutto a tym co Szpital ,zatrudnia docelowo lub na umowy zlecenia 19zl brutto np niemedycznym salowe czy osoby sprzątające W szpitach Pomorskich podwyżek od1 lipca 2021 roku niebylo dla takiego personelu zatrudnionego przez szpitale skoro NFZ dal pieniądze na podwyżki płac to gdzie one Znikły?A dyrekcja mówi pracownikom że to nie jest Szpital .
Benek Sz
2 lata temu
To skandal jak na krzywdzie ludzkiej Bogacom się cwaniacy nieroby Dlaczego Polskie Szpitale funkcjonują wybiórczo, dlaczego nadal w Woj Pomorskim w szpitalach Pomorskich zapomniano o pracownikach niemedycznym od1 lipca 2021roku nikt z tych pracowników nie otrzymal podwyżki płacowej pomimo że zatrudnieni są na umowy o pracę a wręcz perfidnie wmawia się im że nie są pracownikami szpitala Czy ktoś pomoże wyjaśnić taki stan rzeczy Panie ministrze Niedzielski kto tu z kogo robi Wariata?Niemedyczni to np.Dzial usług czystości kiedyś podlegał ten dział Pani dyrektor Kosowskiej teraz jest inna Pani dyrektor CO to Znaczy?
SSwKna
2 lata temu
A czy magazynier, który obraca całym obszarem z środkami ochrony medycznej tj. Kombinezony, maski, przyłbice itp. Również może liczyć na dodatek covidowy? Bo na dobrą sprawę jeżeli taka osoba nie wyda materiału to nikt przy takich pacjentach pracować nie może.
...
Następna strona