Notowania

Dom Development wśród nominowanych w kategorii "Firma Roku"

Prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych deweloperów w Polsce. Na pewno największych. Dom Development przez lata znajdował się w trójce największych tego rodzaju firm w Polsce. Jest nominowana do Nagrody Money.pl w kategorii "Firma Roku".

Podziel się
(Materiały prasowe)
Żoliborz Artystyczny.

Dom Development odkąd dwa lata temu zajął pozycję lidera pod względem liczby sprzedanych mieszkań, nie opuszcza jej. W 2018 Dom Development sprzedał 3602 mieszkania, a rok wcześniej 3965.

W powrocie na szczyt pomogło przejęcie w połowie 2017 r. trójmiejskiej spółki Euro Styl. Ta transakcja pozwoliła również firmie wywodzącej się z Warszawy rozszerzyć swoją działalność o stolicę Pomorza. Wcześniej w 2011 r. Dom Development wszedł na rynek wrocławski.

Stworzona w 1996 r. jako stołeczny deweloper Dom Development zbudowała na wszystkich rynkach, gdzie jest obecna, łącznie ponad 34 tys. mieszkań. Jak sama się chwali, to realizacja niemal 102 tysięcy "dążeń do wyjątkowego, bo własnego miejsca na ziemi".

Warszawskie korzenie Dom Development, zdaniem prezesa spółki Jarosława Szanajcy, mimo trudności z nadążeniem za popytem ze względu na ceny działek i problemy z ich statusem prawnym, pozwalają "z optymizmem patrzeć w przyszłość".

– Obecny rynek nie jest dla amatorów – przestrzega swoich konkurentów Szanajca, a rada nadzorcza zatwierdza wypłatę za rok 2018 najwyższą w historii dywidendę.

Zwycięzców poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl 22 maja , która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'19 organizowanego w dniach 21-22.05.2019 w Krakowie! Więcej informacji: https://impactcee.com/impact/2019/pl/start/

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące