Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Donald Tusk do nauczycieli: Nie jesteście sami

- Nie jesteście sami – zwrócił się do polskich nauczycieli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w trakcie wykładu wygłoszonego na Uniwersytecie Warszawskim. W jego ocenie bez rewolucji w systemie oświaty najmłodsze pokolenie stanie się ofiarą "świata fikcji".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Donald Tusk na Uniwersytecie Warszawskim (Fot: Rafał Guz)

- Fikcja staje się narzędziem nie tylko komercyjnym. Wobec tego wyzwania musimy stanąć wspólnie – to kwestia oświaty, wykształcenia i zdrowia. Dlatego nie jestem w stanie zrozumieć, co się wydarzyło przed kilkoma tygodniami w Polsce – powiedział Tusk, czym nawiązał do zawieszonego przed kilkoma dniami strajku nauczycieli i braku porozumienia po tym, jak strona rządowa kilkukrotnie przedkładała tę samą odrzucaną propozycję.

Donald Tusk z mocnym przesłaniem o konstytucji
Donald Tusk na Uniwersytecie Warszawskim. "Władza przez cały rok obchodzi konstytucję"

- Nauczyciele, nie jesteście sami. Bez rewolucji w myśleniu o edukacji nie damy szansy – ja wnukom, wielu z was dzieciom. Nie chodzi tylko o dostosowanie do przyszłych rynków pracy, nie chodzi o bycie konkurencyjnym, ale o szczepienie dzieci przed światem fikcji i uzależnień od cudzych wyobrażeń i wartości – tłumaczył Tusk, nawiązując do swoich wcześniejszych słów o groźbie coraz głębszego zanurzania świata w rzeczywistości wirtualnej i jej wykorzystywaniu przed polityków. Także w formie fake newsów.

Strajk nauczycieli zawieszony. Czy ludzie przez wakacje nie zapomną o pedagogach?

- To staje się cywilizacyjnym wyzwaniem. Marzymy o rządach konstytucji, a widzimy jak świat idzie w kierunku, w którym idący po władze coraz częściej sięgają po fikcję, a ci którzy chcą prawda coraz częściej muszą rezygnować nawet z marzenia o władzy – przekonywał. Mówił także o tworzonym w Chinach cyfrowym systemie kontroli obywateli, który porównał do imperium GAFA (największe cyfrowe korporacje na świecie, nazwa powstała jako akronim od nazw Google, Amazon, Facebook i Apple – red.) powstające niekontrolowanie i zdolnego do narzucania ludziom przekonań.

Nauczyciele dostali pensje po strajku. "Ponad połowa mniej. To straszne"
Strajk nauczycieli. Dostali wypłatę i się zaczęło. "Nieźle dostaliśmy paskiem po..."

Strajk nauczycieli, w trakcie którego pracownicy oświaty nie prowadzili lekcji, trwał od 8 do 27 kwietnia. Ze względu na brak postępów i zbliżające się matury, został zawieszony do września, choć spór zbiorowy, w który nauczyciele weszli z pracodawcami wciąż trwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-05-2019

ManiaCo za perfidia. Za jego rządów pozamykano szkoły, pozwalniali nauczycieli, żadnych podwyżek. On jest anty polskim , mentalnym terrorystom opłacanym … Czytaj całość

03-05-2019

KukłaTen co docenił oświatę. Śmiechu warte.

03-05-2019

JAparodia

Rozwiń komentarze (340)