Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Drogowcy sprzedali odholowane auta. Padł historyczny rekord

6
Podziel się:

Prawie 1,1 tys. ofert wpłynęło do drogowców na zakup odholowanych aut. W sumie pod młotek poszło 48 aut. Liczba ofert jest absolutnym rekordem w historii postępowań - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Drogowcy sprzedali odholowane auta. Padł historyczny rekord
Służby miejskie wywożą źle zaparkowany samochód. (zdjęcie poglądowe) (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Najwyższa zaoferowana kwota – za opla movano - wyniosła 37,5 tys. zł. Najpopularniejszym pojazdem była dacia duster, która przyciągnęła aż 71 kupujących. Za charakterystycznego chryslera w różyczki osoba prywatna zaoferowała ponad 2,4 tys. zł.

Szósta aukcja

To szósty raz, gdy drogowcy wystawili na sprzedaż niechciane przez poprzednich właścicieli pojazdy. Pierwszy raz jesienią 2021 r. wystawiono na sprzedaż 8 takich samochodów, spośród których 7 znalazło nowych właścicieli, a suma, jaką za nie uzyskali, wyniosła 92 tys. 700 zł.

W 2022 r. w drodze postępowania przetargowego wystawiono na sprzedaż łącznie 57 samochodów. 45 znalazło nowych właścicieli za kwotę 364,6 tys. zł. - To niemała kwota, wystarczająca na remont ok. 300 m jezdni - wyjaśnił ZDM.

W marcu 2023 r. ogłoszone zostało kolejne postępowanie. Lista liczyła 77 samochodów, w tym 4 wystawione powtórnie, a także motocykl. Ostatecznie nowych właścicieli znalazło 59 samochodów i 1 motocykl. Wszystkie z nich zostały już odebrane. Do kasy miasta wpłynęło dzięki temu ponad 400 tys. zł.

W piątym przetargu sprzedano 31 pojazdów za prawie 236 tys. zł. Było to też postępowanie, po zakończeniu którego udało się przekroczyć barierę miliona złotych uzyskanych ze sprzedaży.

Rekordowe zainteresowanie

Teraz, w szóstym przetargu, pod młotek poszło 48 samochodów, na które wpłynęło 1091 ofert. "1083 z nich okazało się być prawidłowo złożonych. Na 47 pojazdów wpłynęła przynajmniej jedna prawidłowa oferta. Pojazdem, na który wpłynęła najwyższa oferta jest dostawczy opel movano – 37,5 tys. zł.

Największe zainteresowanie wzbudziła dacia duster – chętnych na jej zakup było aż 71 osób. Ostatecznie pojazd może zostać sprzedany za ponad 12,1 tys. zł.

"Oferenci, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty, są teraz powiadamiani przez nas o dalszych procedurach. Jeżeli wszystkie pojazdy ostatecznie trafią do nowych nabywców, to budżet miasta zyska na tym ok. 326 tys. zł." - przekazał ZDM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Logika
8 miesięcy temu
Głupoty w komentarzach. NAJPIERW auto po odholowaniu ma ustalane pochodzenie, są OBOWIĄZKOWE próby kontaktu z właścicielem. A właściciel po uiszczeniu opłaty i mandatu MOZE je odebrać bez problemu niemal od ręki. Często wartość mandatu i opłat - za parkowanie na strzeżonym to nie są drobniaki za pół roku, a tysiące PLN - a kwota przekracza wartość pojazdu - gość to olewa. Wtedy wniosek o przepadek majątku , zatwierdzenie - i DOPIERO WTEDY uruchamia się procedurę licytacyjną. A Wy zaraz kradzież...Ech... nuworysze
MaybachTadzia
8 miesięcy temu
Drogowcy sprzedali odholowane auta... Teraz toruński Tadzio nowiuśkiego Mercedesa Maybacha rocznik 2024 wartego miliony którym będzie jeździł oznajmi że kupił od drogowców za niecałe 2-a tyś. zł jako złomowany bo on biedny przecież jest a na kolejnego ofiarodawcę umarłego bezdomnego nawet mohery już się nie nabiorą.
ddgg
8 miesięcy temu
ktoś porzucił nowy dobry samochód może jest w szpitalu , albo umarł ale władza jak kradnie to wie lepiej
Razul
8 miesięcy temu
Władza nadała sobie - SAMA SOBIE - prawo przejęcia na własność cudzego mienia, a następnie jego sprzedaży. Gdybym ja uznał jakiś samochód za porzucony, przywłaszczyłbym go sobie, a potem sprzedał, to byłoby to przestępstwo - kradzież i paserstwo. Państwowy urząd zrobił to samo i jest OK. Ciekawe kiedy uchwalą prawo pierwszej nocy albo zastępstwo małżeńskie dla zaniedbywanych żon (i mężów).
ac#dc
8 miesięcy temu
Subaru się nie holuje, na lawecie można tylko