Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dymisje w resorcie finansów. Odchodzą dwie osoby

52
Podziel się

Dyrektor Departamentu Polityki Makroekonomicznej Sławomir Dudek oraz szef Departamentu Długu Publicznego Robert Zima odchodzą z resortu finansów.

Ministerstwo finansów traci dwóch wysokich urzędników
Ministerstwo finansów traci dwóch wysokich urzędników (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bDzoUrRx

- Ministerstwo Finansów zwalnia dyrektora, który odpowiada za hamowanie wzrostu wydatków państwa - mówiła kilka dni temu "Rzeczpospolitej" osoba zbliżona do kierownictwa resortu. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Chodziło o Sławomira Dudka, szefa departamentu, który odpowiadał za kształtowanie polityki makroekonomicznej resortu. Ministerstwo oficjalnie potwierdziło odejście urzędnika, choć jako powód podało "powody osobiste".

Na tym jednak nie koniec. Teraz - jak donosi "Rz" - rezygnację złożył kolejny wysoki urzędnik. Chodzi o szefa departamentu odpowiedzialnego za dług publiczny - Roberta Zimę.

bDzoUrRz

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

– Rezygnację złożył również dyrektor Departamentu Długu Publicznego Robert Zima. Rozmowę z premierem przeprowadził wiceminister Tomasz Robaczyński i również złożył dymisję. Razem z nim rezygnację złożył wiceminister Leszek Skiba – twierdzi gazeta.

Resort potwierdza jednak tylko dymisję Zimy. On swoją karierę będzie kontynuował w Banku Gospodarstwa Krajowego.

bDzoUrRF

Natomiast rzecznik prasowy resortu Paweł Jurek stanowczo zaprzecza, jakoby odejść mieli wiceministrowie. - Dymisji ministrów Robaczyńskiego i Skiby nie było - podkreślił.

Na razie sami zainteresowani również dementują te rewelacje. Jednak jak podkreślają, za kilkanaście dni dymisję złoży cały rząd. Czeka nas bowiem powołanie nowego gabinetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzoUrRG
bDzoUrSa
KOMENTARZE
(52)
ask
rok temu
Raczej coś innego - widza katastrofę finansową. Sami nie mogą racjonalnie działać. Nie każdy chce grać tak, jak dyrygent partyjny nakazuje.
Siedem zer
rok temu
Cieszcie się ludzie pincet plus, ładujcie kosze pełne w biedronkach i lidlach. W weekend obowiązkowo kiełbacha z grilla i piwsko. Jaki świetny ten PiS !!!!!!!!!! za rogiem natomiast czeka zderzenie z pociągiem jakiego Polacy jeszcze nie odczuli po 39 roku. Najmocniej odczuje to elektorat PiS. I to mnie najbardziej cieszy.
Jack
rok temu
Idzie zima kasy ni ma.
bDzoUrSb
zma
rok temu
Statek tonie !!!
Wat
rok temu
Już uciekają, nikt nie chce odpowiadać za dług i inflację, tylko patologia się cieszy
...
Następna strona