Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dyrektor Biebrzańskiego parku Narodowego odwołany po audycie przeciwpożarowym

3
Podziel się:

- Decyzja o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta m.in. po analizie wyników zleconego audytu przeciwpożarowego - poinformował PAP resort środowiska.

Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego odwołany.
Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego odwołany. (PAP)
bESOhYNx

Dyrektor Andrzej Grygoruk kierował Biebrzańskim Parkiem Narodowym od ponad 3 lat. Decyzja o jego odwołaniu ma związek z pożarem puszczy i późniejszym audytem przeciwpożarowym.

"Decyzja o odwołaniu pana Andrzeja Grygoruka ze stanowiska dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta po szczegółowej analizie wyników kontroli i audytu przeciwpożarowego zleconego przez Ministerstwo Środowiska oraz przekrojowej ocenie działalności zarządczej" - poinformował rzecznik tego resortu Michał Gzowski.

Położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim Biebrzański Park Narodowy to jeden z 23 parków narodowych Polski, utworzony 9 września 1993. Jego powierzchnia sięga 592,23 km².

bESOhYNz
Zobacz także: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

W drugiej połowie kwietnia największy w historii parku pożar objął ok. 5,5 tys. ha bagiennych łąk i lasów. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała tydzień, wzięło w niej udział w sumie ok. 1,5 tys. strażaków. Używano samolotów i śmigłowców Lasów Państwowych, policji i straży granicznej.

Po pożarze prokuratura wszczęła śledztwo, które ma ustalić jego przyczyny. Dyrektor Grygoruk wskazywał, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia.

bESOhYNF

Nowy dyrektor parku zostanie wyłoniony w konkursie, który ogłosi minister środowiska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESOhYOa
KOMENTARZE
(3)
Morituri te s...
2 lata temu
Musimy dbać o kleszcze by szczepienia były dochodowe.
logiczny
2 lata temu
Konsekwencje złej pracy podwładnych powinien ponosić zawsze przełożony gdyż to on otrzymuje dużo większe wynagrodzenie za to aby to za co odpowiada prawidłowo działało.Teraz konieczny audyt w instytucjach które kontrolowały dyrektora !!! ;)
Ryszard
2 lata temu
Jaki to znawca wwymyślił audyt przeciwpożarowy w parku narodowym. Rozległość terenowa oraz tradycyjne wypalanie traw na pograniczu parku to eliminacja jakichkolwiek zabezpieczeń pożarowych. Zamiast pzbywać się dyrektora ,Ministerstwo Ochrony Środowiska wraz z policją niech weźmie się za zwalczanie nielegalnego wypalania przyległych do parku łąk.
bESOhYOb