Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dyrektor Biebrzańskiego parku Narodowego odwołany po audycie przeciwpożarowym

- Decyzja o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta m.in. po analizie wyników zleconego audytu przeciwpożarowego - poinformował PAP resort środowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego odwołany.

Dyrektor Andrzej Grygoruk kierował Biebrzańskim Parkiem Narodowym od ponad 3 lat. Decyzja o jego odwołaniu ma związek z pożarem puszczy i późniejszym audytem przeciwpożarowym.

"Decyzja o odwołaniu pana Andrzeja Grygoruka ze stanowiska dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta po szczegółowej analizie wyników kontroli i audytu przeciwpożarowego zleconego przez Ministerstwo Środowiska oraz przekrojowej ocenie działalności zarządczej" - poinformował rzecznik tego resortu Michał Gzowski.

Położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim Biebrzański Park Narodowy to jeden z 23 parków narodowych Polski, utworzony 9 września 1993. Jego powierzchnia sięga 592,23 km².

Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

W drugiej połowie kwietnia największy w historii parku pożar objął ok. 5,5 tys. ha bagiennych łąk i lasów. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała tydzień, wzięło w niej udział w sumie ok. 1,5 tys. strażaków. Używano samolotów i śmigłowców Lasów Państwowych, policji i straży granicznej.

Po pożarze prokuratura wszczęła śledztwo, które ma ustalić jego przyczyny. Dyrektor Grygoruk wskazywał, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia.

Nowy dyrektor parku zostanie wyłoniony w konkursie, który ogłosi minister środowiska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: biebrzański park narodowy, pożar, minister środowiska, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

RyszardJaki to znawca wwymyślił audyt przeciwpożarowy w parku narodowym. Rozległość terenowa oraz tradycyjne wypalanie traw na pograniczu parku to … Czytaj całość

14-05-2020

logicznyKonsekwencje złej pracy podwładnych powinien ponosić zawsze przełożony gdyż to on otrzymuje dużo większe wynagrodzenie za to aby to za co odpowiada … Czytaj całość

14-05-2020

Morituri te salutant.Musimy dbać o kleszcze by szczepienia były dochodowe.

Rozwiń komentarze (3)