Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
NKU
|

Dzień kobiet 2021. Już wiemy, jak kobiety wydają pieniądze

8
Podziel się:

Więcej kobiet niż mężczyzn przyznaje, że wydaje na zakupy za dużo. Natomiast to kobiety przykładają większą wagę do swoich zobowiązań finansowych - statystycznie mają ponad 2,5-krotnie niższe długi niż mężczyźni.

Dzień kobiet 2021. Już wiemy, jak kobiety wydają pieniądze
Dzień kobiet 2021. Już wiemy, jak kobiety wydają pieniądze (East News)
bEKEOUMR

Kobiety wydają więcej, jednak to decyzje zakupowe mężczyzn są częściej podejmowane pod wpływem impulsu. IMAS International zbadał na zlecenie Krajowego Rejestru Długów podejście do finansów kobiet i mężczyzn będących w związkach.

Według analizy "Finanse w parze" kobiety na zakupy przeznaczają znacznie więcej niż mężczyźni. 12,7 proc. kobiet przyznało, że bardzo często ma wrażenie, że kwota wydana na zakupy była za duża. Z kolei 26,3 proc. ankietowanych pań uważa, że robi to za często.

Dla porównania - tylko 6,3 proc. mężczyzn jest zdania, że kwoty wydane na zakupy są bardzo często za wysokie. 19,7 proc. z nich uważa, że za dużo wydają z kolei często.

bEKEOUMT
Zobacz także: Wszyscy górnicy do zwolnienia? Rusza transformacja energetyczna

Inaczej natomiast prezentują się wyniki wyborów zakupowych motywowanych impulsem. Tutaj prym zdecydowanie wiodą mężczyźni. 22,7 proc. z nich deklaruje, że kilka razy zdarzyło im się zrobić zakupy warte więcej niż 500 zł pod wpływem chwili. Kobiet, które zaznaczyły tę odpowiedź, było 11,3 proc.

bEKEOUMZ

Z kolei ponad 55 proc. ankietowanych pań nie dokonała nigdy impulsywnych zakupów. Tutaj odsetek mężczyzn jest mniejszy, bo 42,3 proc. z nich deklaruje, że takich zakupów nigdy nie zrobiło.

Średnie wydatki natomiast odbijają się zarówno na kobiecych, jak i męskich portfelach. 70 proc. z badanych przedstawicieli obydwóch płci uważa, że ich wydatki urosły. Tylko 6 proc. respondentów sądzi, że wydaje teraz mniej niż dwa lata temu.

- Wzrost wydatków to konsekwencja coraz droższego życia. W ostatnim czasie w górę poszło wiele opłat, w tym tych podstawowych np. za prąd czy wywóz śmieci. Więcej płacimy też w sklepach - komentuje Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Ekspert dodaje, że wzrost cen w Polsce jest obecnie najwyższy w całej Unii Europejskiej. - W styczniu inflacja wyniosła 3,6 proc., ponad dwukrotnie więcej niż średnia unijna. Pocieszające jest to, że płace Polaków rosną jednak nieco szybciej - zaznacza.

bEKEOUNa

A zobowiązania finansowe? Zarówno panie, jak i panowie deklarują, że dbają o spłacanie należności na czas. Blisko co szósty i co szósta zawsze ustawia sobie przypomnienia o terminie spłat, np. w formie powiadomień w telefonie czy kalendarzu.

Natomiast to mężczyźni są częściej notowani w Krajowym Rejestrze Długów. Jak wskazują dane, zarejestrowane długi mężczyzn wynoszą blisko 35 mld zł. Kobiety zalegają z należnościami zdecydowanie rzadziej - ich zadłużenie wynosi 13,3 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKEOUNu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Sandra
8 miesięcy temu
Staram się nie wydawać dużo pieniędzy. Kupuje najpotrzebniejsze rzeczy. Nie jestem rozrzutna. Częściej kupuje w internecie, bo tam zwyczajnie według mnie jest taniej. Wczoraj z okazji dnia kobiet zrobiłam sobie prezent i ze Składnicy towarów zamówiłam kilka gadżetów do kuchni. Na zakupy nie wydałam nawet 100 złotych.
nina
8 miesięcy temu
statystycznie to ja tyle wychlam i przeżre że głowa mała taka sama prawda jak z tym wydawaniem jak dobrze zarabiasz to normalne że wydasz więcej mniej zarabiasz mniej wydasz proste
nina
8 miesięcy temu
statystycznie to ja tyle wychlam i przeżre że głowa mała taka sama prawda jak z tym wydawaniem jak dobrze zarabiasz to normalne że wydasz więcej mniej zarabiasz mniej wydasz proste
bEKEOUNv
zdziwiony
8 miesięcy temu
Niech kobiety się tak nie podniecają tym jednym dniem w roku. Jutro i tak wszystko wróci do normy
i odlot
8 miesięcy temu
Panowie, wystarczy jak w US armii zadeklarować, że czujecie się kobietą i możecie też dostać kwiaty, i podpaski ze skrzydełkami.