Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

DZIENNIKARZ MONEY.PL MATEUSZ MADEJSKI LAUREATEM NAGRODY IM. GRABSKIEGO

1
Podziel się:

Wyjątkowy sukces dziennikarza money.pl! Mateusz Madejski został laureatem konkursu im. Władysława Grabskiego w kategorii "finanse osobiste i edukacja ekonomiczna".

Mateusz Madejski
Mateusz Madejski (WP.PL)

Do pracy chodziła już jako kilkuletnie dziecko. Do szkoły - 8 km pieszo. Osobowego samochodu przed wojną nie widziała ani razu. Oto gospodarcza historia Polski widziana oczyma 91-latki.

Tak zaczyna się tekst Mateusza Madejskiego pt. "Przeżyła 91 lat ze 100 wolnej Polski. Tragiczna historia ze szczęśliwym zakończeniem", za który dostał prestiżową nagrodę przyznawaną przez Narodowy Bank Polski. To już XVI edycja Konkursu im. Władysława Grabskiego.

Artykuł Mateusza przybliża losy Zofii Hołub, która przeżyła dwa pogromy podczas Rzezi Wołyńskiej, uciekła z transportu do Oświęcimia i dokarmiała podczas wojny małą Żydówkę, ratując jej życie. Jest przy tym świadkiem gospodarczego rozwoju Polski w przeciągu ostatnich blisko 100 lat.

- Chyba dzisiaj niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo rolniczym krajem była przedwojenna Polska. Zdecydowana większość osób była związana z rolnictwem, a znalezienie pracy w fabryce było traktowane jak złapanie pana Boga za nogi - opowiadała pani Zofia.

W konkursie NBP nagradzani są dziennikarze, którzy "potrafią w sposób przystępny i zrozumiały wyjaśnić trudne zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia wiedzy ekonomicznej społeczeństwa". Kapitułę konkursu tworzą wybitni eksperci i komentatorzy ekonomiczni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
poszukiwacz o...
2 lata temu
uprawia krypto reklame .Sprawdził bym gościa czyim on jest przedstawicielem handlowym