Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Dziesiątki milionów dolarów z Moskwy do Włoch. Wyciekła taśma z tajnego spotkania

18
Podziel się:

75 minut nagrania z hotelu Metropol w Moskwie to zapis, który może pogrążyć włoski rząd. Treść spotkania bliskiego współpracownika wicepremiera Włoch Matteo Salviniego z Rosjanami ujawnił amerykański portal BuzzFeed.

Matteo Salvini wicepremier Włoch.
Matteo Salvini wicepremier Włoch. (East News, AFP/EAST NEWS)
bESjQiqd

Oficjalnie spotkanie, które odbyło się w październiku 2018 r. w hotelu Metropol w Moskwie miało dotyczyć kontraktu naftowego – pisze Polska Agencja Prasowa powołując się na sensacyjne doniesienia amerykańskiego portal BuzzFeed.

Rzeczywistym celem rozmów Gianluca Savoini bliskiego współpracownika wicepremiera Włoch Matteo Salviniego z trzema Rosjanami było "podważenie liberalnych demokracji i ukształtowanie nowej, nacjonalistycznej Europy zbliżonej do Moskwy" - twierdzi BuzzFeed.

bESjQiqf

Swoje rewelacje potwierdza zapisem z taśm potajemnie nagranych w hotelu Metropol. Jego uczestnicy ustalają szczegóły przekazania milionów dolarów na rzecz włoskiej partii Liga. 65 mln dol. miało posłużyć przeprowadzeniu kampanii do Parlamentu Europejskiego.

Savoini miał stwierdzić, że jego partia chce zmienić Europę wspólnie z zagranicznymi prorosyjskimi partiami: niemiecką Alternatywą dla Niemiec i Zjednoczeniem Narodowym Marine Le Pen.

"Nowa Europa musi być bliska Rosji tak jak kiedyś, ponieważ chcemy mieć naszą suwerenność" – przytacza jego słowa BuzzFeed.

bESjQiql
Zobacz także: Obejrzyj: Jadwiga Staniszkis: mam nadzieję, że PiS przegra:

Jak przypomina PAP, od początku 2019 roku włoskie partie polityczne mają zakaz przyjmowania zagranicznych dotacji. Spotkanie w Metropolu miało miejsce w październiku ub. roku, wówczas prawo dopuszczało zagraniczne wsparcie do kwoty 100 tys. euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESjQiqG
KOMENTARZE
(18)
Ishar
8 miesięcy temu
konfabulacja, ordo siuris to samo
vicer
2 lata temu
włosi to chociaż dostali miliony euro ,a pis tylko aparaty do podsłuchu i przeszkolonego kelnera
KANGUR
2 lata temu
sami dobrowolnie pchacie sie w lapy wschodu,bedzie to najtansze przejecie dla Putina jesienia bedzie tego potwierdzenie
bESjQiqH
SOG
2 lata temu
Jak się nie potrafi pokonać przeciwników politycznych merytorycznymi argumentami to się wyciąga "rozmowę z Rosjanami" i dodaje insynuację o jej rzekomym celu. Typowo Goebbelsowska metoda dyskredytowania.
kolegammm
2 lata temu
Kaczka to pierwszy agent i ma pasku swoje podnóżki, marnej prominencji. Wprowadził ten swój ciemnogród do PE. Tam ich sprowadzą z kolan do parteru.