Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziesiątki milionów dolarów z Moskwy do Włoch. Wyciekła taśma z tajnego spotkania

75 minut nagrania z hotelu Metropol w Moskwie to zapis, który może pogrążyć włoski rząd. Treść spotkania bliskiego współpracownika wicepremiera Włoch Matteo Salviniego z Rosjanami ujawnił amerykański portal BuzzFeed.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Matteo Salvini wicepremier Włoch. (Fot: AFP/EAST NEWS)

Oficjalnie spotkanie, które odbyło się w październiku 2018 r. w hotelu Metropol w Moskwie miało dotyczyć kontraktu naftowego – pisze Polska Agencja Prasowa powołując się na sensacyjne doniesienia amerykańskiego portal BuzzFeed.

Rzeczywistym celem rozmów Gianluca Savoini bliskiego współpracownika wicepremiera Włoch Matteo Salviniego z trzema Rosjanami było "podważenie liberalnych demokracji i ukształtowanie nowej, nacjonalistycznej Europy zbliżonej do Moskwy" - twierdzi BuzzFeed.

Swoje rewelacje potwierdza zapisem z taśm potajemnie nagranych w hotelu Metropol. Jego uczestnicy ustalają szczegóły przekazania milionów dolarów na rzecz włoskiej partii Liga. 65 mln dol. miało posłużyć przeprowadzeniu kampanii do Parlamentu Europejskiego.

Savoini miał stwierdzić, że jego partia chce zmienić Europę wspólnie z zagranicznymi prorosyjskimi partiami: niemiecką Alternatywą dla Niemiec i Zjednoczeniem Narodowym Marine Le Pen.

"Nowa Europa musi być bliska Rosji tak jak kiedyś, ponieważ chcemy mieć naszą suwerenność" – przytacza jego słowa BuzzFeed.

Obejrzyj: Jadwiga Staniszkis: mam nadzieję, że PiS przegra:

Jak przypomina PAP, od początku 2019 roku włoskie partie polityczne mają zakaz przyjmowania zagranicznych dotacji. Spotkanie w Metropolu miało miejsce w październiku ub. roku, wówczas prawo dopuszczało zagraniczne wsparcie do kwoty 100 tys. euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

TomWszystkie kraje robią biznes a Polska jak zwykle w tym czasie klęczy.

10-07-2019

fertPiS-owi takie działanie też jest bardzo bliskie.

10-07-2019

PiotrRosja ma na propagandę a dla społeczeństwa ochłapy.

Rozwiń komentarze (17)