Notowania

gospodarka
03.09.2019 10:28

E-recepty. Lekarze zarobią więcej

Nowe zarządzenie prezesa NFZ gwarantuje lekarzom pierwszego kontaktu nawet 6 proc. podwyżki, jeżeli wystawią minimum 80 proc. recept w formie elektronicznej. Nowe zasady wchodzą w życie już od września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Rząd podwyżką planuje zminimalizowanie występowania w obiegu tradycyjnych recept.

Nowelizacja rozporządzenia gwarantuje lekarzom poniesienie ryczałtu o 6 proc., jaki NFZ płaci im za każdego zapisanego pacjenta. Warunkiem jest wystawienie przez nich minimum 80 proc. recept w formie elektronicznej.

Przy mniejszej ich liczbie stawka będzie odpowiednio pomniejszona. Od 50 do 80 proc. e-recept zagwarantuje stawkę 5 proc., 30-50 proc. to wzrost o 4 proc., a 5-30 proc. zapewni podniesienie ryczałtu o 3 proc.

– Zdecydowaliśmy się na mechanizm pay for performance (P4P), by przyspieszyć wdrożenie e-recept w gabinetach POZ. Lekarze mogą w ten sposób zwiększyć stawkę kapitacyjną nawet o 6 proc. – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Zobacz także: Służba zdrowia. E-recepty zyskują zwolenników

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, e-recepty, lekarze w polsce
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2019

docJakim lekarzom? Stawka kapitacyjna to pieniądze na leczenie pacjenta, które otrzymuje poradnia z kontraktu. Gdzie tu redaktor widzi zysk dla jej … Czytaj całość

03-09-2019

PłocpolkBo to jest dodatkowa praca papierkowa.Lekaez ma całą przychodnie pacjentów jeszcze dokumenty wypełnia oraz wypisuje tecepty elektroniczne i skupia się … Czytaj całość

03-09-2019

Zdzicho elektromedykA niemoty nie wiedzą ze pracują i lekarze starcy którzy są niegramotni w internecie na tyle by wystawiać recepty elektroniczne ?????

Rozwiń komentarze (9)