Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eksperci są pewni: KE może nakazać TVP zwrot pomocy od państwa

223
Podziel się

Poselski projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych może być uznany za plan pomocy publicznej, podlegający notyfikacji Komisji Europejskiej – wynika z opinii Biura Analiz Sejmowych.

"Ciemny lud to kupi" - najsłynniejsze powiedzonko Jacka Kurskiego
"Ciemny lud to kupi" - najsłynniejsze powiedzonko Jacka Kurskiego (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bEiRmvzF

Jak pisze press.pl, w ocenie eksperta od prawa unijnego może dojść do sytuacji, w której TVP i Polskie Radio musiałyby zwrócić przyznane środki.

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych złożony przez grupę posłów PiS. Zaproponowano w nim, aby TVP i Polskie Radio otrzymały z budżetu państwa 1,26 mld zł w ramach rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu.

KRRiT ma rozdzielić środki najpóźniej do końca maja bieżącego roku.

bEiRmvzH

Dr Paweł Kowalski z Wydziału Prawa SWPS w Warszawie mówi "Presserwisowi", że do tej pory takiej sytuacji na rynku europejskim nie było.

Jak wyjaśnia, pomoc publiczna jest stosowana wtedy, gdy dany podmiot medialny nie jest w stanie utrzymać się na rynku i dostaje finansowanie od państwa. W ocenie dr. Kowalskiego KE może nakazać zwrot pieniędzy przekazanych TVP i Polskiemu Radiu.

W latach 2017-2018 TVP i Polskie Radio otrzymały już z tytułu rekompensat 980 mln zł.

bEiRmvzN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiRmvAi
wiadomości
KOMENTARZE
(223)
EwaS
2 lata temu
Póki TVP jest tubą propagandową PiS (także Kościoła) nie powinna być uznawana za telewizję publiczną i nie powinna być dotowana ze środków publicznych. Tym bardziej nie powinna mieć prawa do ściągania abonamentu na swoją propagandę.
Gdańsk
2 lata temu
A towarzysz Czabański domagał się postawienia Premiera Tuska przed trybunałem stanu(PIS) za to, że był zwolennikiem finansowania ze środków publicznych TVP!!!!
trofida
2 lata temu
To wspaniała wiadomość. TVPis jest wszystkim... ale nie polską telewizją. To co najwyżej medialny, gadzinowy twór polskojęzyczny.
bEiRmvAj
benek-7
2 lata temu
bardzo dobrze napewno tvp trzeba sprywatyzowac
oburzony
2 lata temu
KE niech przestanie się wreszcie udzielać. Nikt na nią nie głosował, nie ma mandatu więc niech stuli pysk.
...
Następna strona