Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ekspert o waloryzacji mieszanej: "Rozwiązanie słuszne, ale psuje system emerytalny"

Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego , wyjaśnił w programie "Money. To się Liczy", dlaczego rząd po raz kolejny zdecydował się na waloryzację mieszaną. "Waloryzacja procentowa jest najbardziej sprawiedliwa, bo wszyscy dostają po równo. Z drugiej strony – państwo musi pamiętać o tych, którzy dostają najniższe świadczenia, bo jeżeli by oni tego nie dostali w ramach wyższej waloryzacji, to za chwile potrzebowaliby pomocy z innej strony, np. pomocy społecznej. Z tej perspektywy, waloryzacja kwotowa dla osób, które dostają najniższe świadczenia, to rozwiązanie słuszne. Z punktu widzenia systemu nie jest to jednak sprawiedliwe, to jeden z elementów, który psuje system emerytalny".

KOMENTARZE
(5)
emeryto
5 lata temu
emerytury powinny być waloryzowane w zależności od wzrostu cen towarów i jednocześnie od wzrostu płac, inaczej okrada się emerytów a siła nabywcza spada
ZK590
5 lata temu
przepracował taki jeden z drugim za komuny 5 lat i zażyczył sobie renty, dziś jest BIEDNYM emerytem. Ja jestem prawie tak samo biedny po przepracowaniu 45 lat na budowie i niestety otrzymamy równe waloryzacje i żałosną 13.
MC
5 lata temu
ZUS wysyła do sanatorium, gdzie nie ma zasięgu, następnie kontroluje w domu i każe w ciągu 3 dni roboczych wytłumaczyć ,że nie jesteś wielbłądem.Przypadkowo odebrałam (zwykły) list, 2 godz. na katarynie, nawet słowa "przepraszam.Urzędnicy traktują nas jak chłopów pańszczyźnianych. mam nadzieję, że siostrze nie cofną świadczeń.
zx
5 lata temu
czy jak wpuści się PO i PSL to dług będzie dwa razy większy i zostanie wyprzedany majątek?
m-53
5 lata temu
@jerzyjj. Krótko mówiąc Balcerowicz, Rostowski, itd. przez lata kłamali jak najęci, że trzymają wszystko w ryzach a dług jest na poziomie biliona :)