Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

Elżbieta Rafalska: Program Dobry start wpisany w politykę rodzinną rządu. Każdy rodzic, którego dziecko się uczy, dostanie 300 zł

0
Podziel się:

Elżbieta Rafalska poinformowała, że program Dobry start został wdrożony do polityki rodzinnej rządu już na stałe i będzie kontynuowany w kolejnych latach. Program obejmuje wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. Każdy rodzic otrzyma 300 zł na wyprawkę dla swojego dziecka.

Elżbieta Rafalska: Program Dobry start wpisany w politykę rodzinną rządu. Każdy rodzic, którego dziecko się uczy, dostanie 300 zł
Elżbieta Rafalska: Program Dobry start wpisany w politykę rodzinną rządu. Każdy rodzic, którego dziecko się uczy, dostanie 300 zł (East News)

Elżbieta Rafalska: program Dobry start będzie kontynuowany

Elżbieta Rafalska w rozmowie z PAP stwierdziła, że program Dobry start wpisał się już na stałe do polityki rodzinnej rządu i będzie obowiązywał również w kolejnych latach.

- Program wyprawki szkolnej to debiutant w 2018 roku. To projekt ze słynnej już piątki premiera Mateusza Morawieckiego, który wpisał się w naszą kompleksową politykę rodzinną, której celem jest wsparcie rodziców uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny – mówi minister Rafalska.

Dobry start to program, który ma na celu inwestycję w edukację polskich dzieci. Na jego podstawie przyznawane jest świadczenie w wysokości 300 zł, będące jednorazowym wsparciem dla rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły. Rodzice otrzymują dotacje niezależnie od osiąganych dochodów.

Świadczenie dotyczy dzieci, które rozpoczęły rok szkolny 2018/2019 i będą się uczyć do 18. roku życia (do 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych).

Dobry start cieszył się ogromną popularnością. Dotychczas skorzystało z niego 3,1 miliona rodzin oraz 4,4 miliona dzieci. Rodzice sami dokonywali wyboru, na co przeznaczyć otrzymane pieniądze.

Dobry start – krytyka ze strony opozycji

Według opozycji program Dobry start to tylko element strategii promocyjnej przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

- Chodzi o to, żeby przed wyborami stworzyć wrażenie, że będzie to coś nowego, choć w rzeczywistości będzie to dawanie drugi raz tego samego — stwierdziła w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" poseł Marzena Okła-Drewnowicz z PO-KO.

- Ustawa ma gwarantować, że każda następna partia, która wygra wybory, nie będzie mogła tak łatwo zrezygnować z dofinansowania wyprawek – mówi Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.

Realizacja programu kosztuje ok. 1,4 miliarda zł rocznie. Został on zapisany w ustawie budżetowej na rok 2019.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)