Notowania

Elżbieta Rafalska zapowiada zmiany w sposobie wynagradzania. Pracownicy socjalni mają lepiej zarabiać

Pracownicy socjalni zarabiają za mało - przyznaje Elżbieta Rafalska. Zapowiada nowe przepisy i wyłączenie stażowego z minimalnego wynagrodzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister Elżbieta Rafalska obiecała pracownikom socjalnym, że ich wynagrodzenia wzrosną (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

Minister Elżbieta Rafalska przyznała w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że pracownicy socjalni są zbyt nisko wynagradzani. Wobec tego przygotowana zostanie zmiana przepisów, która podniesie ich wynagrodzenia – informuje PAP.

To reakcja na rozważany strajk pracowników socjalnych, którzy mogliby w ten sposób uniemożliwić wypłaty świadczenia 500+.

Co zaproponuje resort?

Rafalska wyjaśniła, że projekt jest prawie gotowy. Zapowiedziała, że nie dotyczy on jedynie pracowników socjalnych.

- Chcemy wyłączyć stażowe z minimalnego wynagrodzenia. Umożliwi to ustawa przygotowana przez mój resort, której projekt przeszedł konsultacje społeczne przed Komitetem Rady Ministrów - powiedziała minister dziennikowi.

Obejrzyj: 500 plus. Urzędnicy podnoszą sprawę kosztów obsługi, wiceminister odpowiada

I przyznała, że to źle, iż obecnie pracownik z wieloletnim stażem zarabia minimalną krajową i dostaje często tyle samo, co ktoś, kto dopiero zaczyna pracę.

Pracownicy socjalni zbierają się do ogólnopolskiego strajku. Ma do niego dojść w drugiej połowie roku, czyli sezonie na wnioski o 500+ i 300+
Czarne chmury nad 500+. Pracownicy socjalni grożą strajkiem. "Czas mobilizacji"

- Także część pracowników socjalnych jest wynagradzana w niektórych samorządach na poziomie minimalnego wynagrodzenia. Dzieje się tak mimo ich długiego stażu pracy. Mamy nadzieję, że dzięki temu część pracowników, którzy są nisko wynagradzani, a mają dłuższy staż pracy, zyska - stwierdziła Rafalska.

Dodała, że jeśli pracownik ma dziesięcioletni staż pacy, to jego wynagrodzenie wzrośnie o 10 proc., a jeżeli dwudziestoletni - to o 20 proc.

Strajk nauczycieli przybiera formę strajku włoskiego. Sugestia ZNP do powstrzymania się od aktywności
Strajk nauczycieli zmienia się w strajk włoski. Broniarz: Tylko pensum, żadnej innej aktywności

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pracownicy socjalni, elżbieta rafalska, 500+, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-05-2019

RomelPani doprowadzi do bankructwa ten kraj,dajcie ludziom godne pensje ,każdy chce służyć Polsce ,tak jak Pani koleżanka główna Przeorysza misjonarek … Czytaj całość

01-05-2019

RafałPani minister zapomniała a może po porostu nie wie, że decyzje o 500+, 300+ i innych świadczeniach wydają i zatwierdzają pracownicy nie będący … Czytaj całość

01-05-2019

BOCIEK123POLSKA NICZEGO NIE DAJE,BO NICZEGO NIE MA.JESLI RZAD TWIERDZI,ZE DAJE KOMUS,ZNACZY ZE ZABIERA TOBIE.RZAD NIE MA WŁASNYCH PIENIEDZY.MARGARET THATCHER

Rozwiń komentarze (18)