Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na rosyjskie surowce. „Klub niechętnych” gra na przeczekanie

Część krajów, jak m.in. Niemcy czy Włochy, zwleka z decyzjami o embargu na rosyjskie surowce energetyczne, m.in. gaz. - To jest kwestia pewnych politycznych decyzji, których nie da się odwołać z dnia na dzień. Niemcy mają Nord Stream 1, mają potężną chemię, przemysł, który potrzebuje bardzo dużo gazu. Cała strategia gospodarcza była oparta na tanich surowcach z Rosji. Jesteśmy dokładnie 3 miesiące od rozpoczęcia wojny, nie da się w trzy miesiące całej tej polityki przełożyć – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica. – Większy problem polega na tym, że nie można odczytać intencji tych krajów. Czy one chcą, tylko potrzebują sobie za kulisami wykonać pewne ruchu dywersyfikacyjne, czy może liczą na to, że może się wojna skończy, może Putin upadnie, i za kilka miesięcy uda się wrócić do interesów sprzed wojny dodał.

24-05-2022
0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
Marek
miesiąc temu
Tą swoją polityką wyhodowali sobie raka i ten rak ich zje. Sam też nie pożyje bez żywiciela.
Wienio
miesiąc temu
to nie jest heit tylko prawda historyczna z 1945r
dj_
miesiąc temu
Pięć miliardów dolarów miesięcznie na odbudowę U., trzysta miliardów dolców na Ustawę 447, drobne miliardy na socjale. Czas wziąć się do pracy, emerycie.
Ono
miesiąc temu
I bardzo dobrze ich rządy dbają o własny interes i swoich rodaków. Nasz rząd dba o interes ukraińców . Amy nic nie znaczymy . Węgiel po 3 tys rok temu 700zl ale krzywde putinowi zrobili. Na ukraine idzie kasa dla tych co przyjechali kasa jest dla nas nie
Argentina
miesiąc temu
Gospodarka nie idzie w parze z polityką i ja rozumie te kraje że dbają o własne podwórko i gospodarkę. Bo łatwo jest powiedzieć że nie kupujemy rosyjskich surowców. Za to trudniej określić co w zamian aby nie położyć własnych gospodarek. Polska jako adwokat Ukrolandu dostaje w dupę. W Iraku była polska strefa, miała być ropa, kontrakty itp. A co wyszło......jak zwykle gówno.