Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

Emerytura dla matek - Mama 4 Plus. Komu przysługuje? Ile można otrzymać? Od kiedy program wchodzi w życie?

3
Podziel się:

Emerytura dla matek zostanie wypłacona od 1 marca 2019. Program Mama 4 Plus przysługiwał będzie matkom, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci. Zgodnie z projektem ustawy, emerytura dla matek wyniesie tyle samo, ile najniższa emerytura w Polsce.

Emerytura dla matek - Mama 4 Plus. Komu przysługuje? Ile można otrzymać? Od kiedy program wchodzi w życie?
Emerytura dla matek - Mama 4 Plus. Komu przysługuje? Ile można otrzymać? Od kiedy program wchodzi w życie? (East News)
bFgaikIB

Emerytura dla matek – Komu przysługuje program Mama 4 Plus?

Prawo do matczynej emerytury przysługuje wszystkich kobietom, które urodziły co najmniej czworo dzieci i zajęły się ich wychowaniem, a także ukończyły 60 lat.

W sytuacji, gdy matka jest nieobecna w życiu dziecka, świadczenie przechodzi na ojca. Dotyczy to sytuacji, w których matka nie żyje lub porzuciła rodzinę.

bFgaikID

Głównym założeniem programu Mama 4 Plus jest zachęcenie kobiet do rodzenia dzieci, ponieważ Polacy od wielu lat są starzejącym się społeczeństwem. Z tego powodu krajowa gospodarka rozwija się coraz wolniej.

Emerytura dla matek – Ile będzie wynosić świadczenie?

Emerytura dla matek będzie wynosić tyle samo, co minimalna emerytura krajowa. Jej obecna wartość to 1029,8 zł.

Należy zaznaczyć, że całkowita kwota przysługuje kobietom, które nie posiadają żadnych innych świadczeń. Osoby, które pracowały przez pewien czas, otrzymają adekwatne wyrównanie.

bFgaikIJ

Emerytura dla matek – wsparcie dla studiujących mam

Matczyna emerytura uwzględnia również matki, które uczęszczają na studia. Dla ich potrzeb uczelnie mają dostosować organizację toku nauczania, a także umożliwić łatwy dostęp do urlopów dziekańskich. Program Mama 4 Plus ma zagwarantować szczególny system stypendialny dla młodych matek.

bFgaikJe
KOMENTARZE
(3)
EMERYTKA 35 L...
3 lata temu
jakie to niesprawiedliwe! pracowałam 35 lat i 4 dzieci trzeba było pogodzić pracęi wychowanie ,to była praca na 2 etaty ,a teraz ja mam tyle samo co kobieta która nigdy nie pracowała ,nie oddawała podatków ,bo chyba byłoi ja stać nie pracować ,dostanie tyle samo co ja mam ??? gdzie jest sprawiedliwosć ???ŻĄDAMY DODATKU DO SWOJEJ EMERYTURY!!!!
Matka
3 lata temu
Piada. Ojciec pracuje i zarabia na życie i kilka lata i niezle zarabiać na emeryturę . A matka opieka się z dzieckiem i przez cały rok i urlop macierzyństwo pracy ? Na przykład przyszłość ojca zostawic z matką ... A matka sama wychowuję z dzieckiem i zarabiać mało i krótko lata i jeszcze mało na emeryturę . Ojciec ma dużo lata i dobre pieniądze. Dlatego przepisy prawne dotyczące emerytury matki dla dzieci.
piada
3 lata temu
a gdzie program ojciec + czyżby się nie "napracował " :-(