Notowania

emerytury i renty
15.05.2019 07:09

Emerytura. Oto polscy superemeryci - dostaną nawet 20 tys. zł

Nawet 20 tys. zł może wynieść emerytura posła do Parlamentu Europejskiego. Im dłużej mają mandat europosła tym ta emerytura jest wyższa. Każdy rok w PE to 1009 zł do emerytury – pisze Fakt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Emerytura wypłacana jest z budżetu Parlamentu Europejskiego

Zgodnie ze statutem byli europosłowie są uprawnieni do emerytury po ukończeniu 63. roku życia. Świadczenie emerytalne wynosi 3,5 proc. wynagrodzenia za każdy pełny rok wykonywania mandatu europosła.

Ile wynosi emerytura europosła? Wysokość emerytury europosła

Jak przypomina gazeta, w przypadku europosłów z Polski są tacy, który swój mandat sprawują nieprzerwanie od 2004 roku. To między innymi Jacek Saryusz-Wolski, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski i Ryszard Czarnecki.

Każdy z nich ma także wielkie szanse na mandat w kolejnej kadencji. A po jej zakończeniu ich euroemerytura wyniesie około 20 tys. zł.

Emerytura wypłacana jest z budżetu Parlamentu Europejskiego i przysługuje nawet wtedy, gdy były polityk pobiera emeryturę krajową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2019

PIMoże jakieś zdjęcie tłustych kotów np. TUSKA, SIKORSKIEGO, MILLERA, BELKI,ITP.

15-05-2019

HhhPiszą o europosłach. Na zdjęciu Kaczyński. Typowa manipulacja. Żenada.

15-05-2019

lagI to wszystko z naszych pieniędzy. Już czas wysłać Czarneckiego w podróż na Marsa, bo jak wiadomo, to wyprawa tylko w jedną stronę. I mam nadzieję, że … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (49)