Notowania

Empik wycofuje antysemickie pismo. "Nie ma w Polsce mechanizmów kontroli"

Empik wycofał ze sprzedaży dwumiesięcznik "Tajemnice Świata" po wpisie jednego z użytkowników Twittera. Sieć uznała, że wydawane przez Leszka Bubla pismo zawiera antysemickie treści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Nie ma w Polsce instytucji, która na bieżąco weryfikuje treści w prasie pod kątem podejrzenia złamania prawa - zwraca uwagę rzeczniczka Empiku.

O sprawie informuje branzowy serwis Press. W czwartek jeden z uztwkowiników Twittera wskazał, że rzeszowski Empik "kolportuje antysemicką propagandę Leszka Bubla" i na dowód zamieścił zdjęcie "Tajemnic Świata" na półce, a nawet paragon zakupu.

Na wpis szybko zareagowała sieć, wycofując cały nakład dwumiesięcznika. Zapowiedziała też, że nie przyjmie kolejnych wydań "Tajemnic Świata".

- Nie chcemy być platformą do szerzenia tego rodzaju treści - deklaruje rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz.

Tłumaczy też, jak takie pismo w ogóle trafiło do Empiku. - Staramy się, aby nasza oferta była możliwie najszersza, aby klienci mieli pełny wybór. Współpracujemy z kluczowymi dystrybutorami prasowymi. Ufamy, że dostarczane do nas periodyki prezentują treści zgodne z prawem - wyjaśnia Marianowicz.

- Nie ma w Polsce mechanizmów kontroli czy instytucji, która na bieżąco weryfikuje treści w prasie pod kątem podejrzenia złamania prawa - zwraca uwagę rzeczniczka Empiku. - Możemy tylko i wyłącznie reagować na bieżąco na otrzymane zgłoszenia i konsultować je z prawnikami - dodaje.

Leszek Bubel z zawodu jest złotnikiem, ale stał się znany za sprawą swojej działalności politycznej. W 1991 roku zdobył mandat posła na Sejm z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, ale był to jego jedyny sukces. W 1995 roku wystartował w wyborach prezydenckich, zdobywając 0,04 proc. Wszystkie jego późniejsze starty w wyborach były równie nieudane.

Bubel prowadzi od lat działalność wydawniczą - publikuje książki i wydaje czasopisma o charakterze nacjonalistycznym i antysemickim. Sam określa się zresztą mianem "naczelnego antysemity RP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dystrybucja prasy, gospodarka, wiadomości, leszek bubel, empik
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

remczyli empik jest zydowski - dziekuje tej sieci za współprace,kolejny powód aby kupowac w małych i polskich ksiegarniasch

11-02-2019

DdddDemokracja lewacka. Mamy to o co walczylismy

11-02-2019

Hansdlaczego Empik nie wycofuje tych publikacja antypolskich ?!

Rozwiń komentarze (17)