Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Empik wycofuje antysemickie pismo. "Nie ma w Polsce mechanizmów kontroli"

17
Podziel się:

Empik wycofał ze sprzedaży dwumiesięcznik "Tajemnice Świata" po wpisie jednego z użytkowników Twittera. Sieć uznała, że wydawane przez Leszka Bubla pismo zawiera antysemickie treści.

- Nie ma w Polsce instytucji, która na bieżąco weryfikuje treści w prasie pod kątem podejrzenia złamania prawa - zwraca uwagę rzeczniczka Empiku.
- Nie ma w Polsce instytucji, która na bieżąco weryfikuje treści w prasie pod kątem podejrzenia złamania prawa - zwraca uwagę rzeczniczka Empiku. (East News)

O sprawie informuje branzowy serwis Press. W czwartek jeden z uztwkowiników Twittera wskazał, że rzeszowski Empik "kolportuje antysemicką propagandę Leszka Bubla" i na dowód zamieścił zdjęcie "Tajemnic Świata" na półce, a nawet paragon zakupu.

Na wpis szybko zareagowała sieć, wycofując cały nakład dwumiesięcznika. Zapowiedziała też, że nie przyjmie kolejnych wydań "Tajemnic Świata".

- Nie chcemy być platformą do szerzenia tego rodzaju treści - deklaruje rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz.

Tłumaczy też, jak takie pismo w ogóle trafiło do Empiku. - Staramy się, aby nasza oferta była możliwie najszersza, aby klienci mieli pełny wybór. Współpracujemy z kluczowymi dystrybutorami prasowymi. Ufamy, że dostarczane do nas periodyki prezentują treści zgodne z prawem - wyjaśnia Marianowicz.

- Nie ma w Polsce mechanizmów kontroli czy instytucji, która na bieżąco weryfikuje treści w prasie pod kątem podejrzenia złamania prawa - zwraca uwagę rzeczniczka Empiku. - Możemy tylko i wyłącznie reagować na bieżąco na otrzymane zgłoszenia i konsultować je z prawnikami - dodaje.

Leszek Bubel z zawodu jest złotnikiem, ale stał się znany za sprawą swojej działalności politycznej. W 1991 roku zdobył mandat posła na Sejm z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, ale był to jego jedyny sukces. W 1995 roku wystartował w wyborach prezydenckich, zdobywając 0,04 proc. Wszystkie jego późniejsze starty w wyborach były równie nieudane.

Bubel prowadzi od lat działalność wydawniczą - publikuje książki i wydaje czasopisma o charakterze nacjonalistycznym i antysemickim. Sam określa się zresztą mianem "naczelnego antysemity RP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
AK
5 lata temu
Dlaczego Empik nie zwalcza antypolonizmu tylko antysemityzm? Mówimy o placówkach w Polsce a nie Izraelu!!! TYLKO PARTIE NARODOWE!
LeszekP.
5 lata temu
"W czwartek jeden z uztwkowiników ..." Redaktorze-przeczytaj, coś napisał, a dopiero później publikuj!!!
musk7
5 lata temu
Wycofajcie też GW bo jest to gazeta anty Polska
ZEN
5 lata temu
Zdecydujcie się .Pisze się o jakichś Semitach czy Żydach? Gdzie jest kraj Semitoland czy Żydoland? Pochodzenie ma się po kraju w którym się ktoś urodził. Niemieckie z Niemiec,Węgierskie z Węgier, Ruskie z Rosji itd.
Adam
5 lata temu
A dlaczego Empik nie wycofa publikacji antypolskich?