Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eskimos złożył wniosek o postępowanie sanacyjne i wniosek o ogłoszenie upadłości

Spółka Eskimos złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz wniosek o ogłoszenie upadłości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mat. prasowe)
Eskimos jest producentem mrożonych owoców i warzyw (Fot: -)

W dniu 2 marca 2020 r. Zarząd Spółki złożył do Sądu dwa wnioski: o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz wniosek o ogłoszenie upadłości – informuje spółka w komunikacie.

Bezpośrednią przyczyną złożenia powyższych wniosków jest brak rozliczenia Programu Stabilizacji Cen na rynku jabłek przemysłowych, który realizowany był przez spółkę w roku 2018 i 2019 na podstawie zawartych umów z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

O giełdowej spółce Eskimos głośno było w 2018 r.,kiedy realizowała program interwencyjnego skupu 500 tys. ton jabłek po cenie 0,25 zł/kg. Skup ruszył pod koniec października, napotykając na problemy organizacyjne. Firmy, które początkowo zadeklarowały przerób jabłek na koncentrat, wycofały się. Na realizację zadania Eskimos miał dostać państwowe gwarancje w wysokości 100 mln zł pod kredyt z Banku Ochrony Środowiska. W związku z wątpliwościami, w lutym 2019 r. CBA zapowiedziało przeprowadzenie kontroli skupu z 2018 r.

Obejrzyj: Ardanowski za legalizacją okowit. Palikot: "bardzo to popieram, ludzie chcą prawdziwej wódki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: interwencyjny skup jabłek, eskimos, wniosek o upadłość, firma, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2020

zxcEskimos i 100 mln. Kojarzy mi się niestety z potoczną nazwą rodaków pana Morawieckiego których firmy dostają dziwnie wysokie dotacje na jeszcze … Czytaj całość

03-03-2020

w.Zwykły pisowski układ zamkniety.

03-03-2020

LenkaA co z dotacjami dla męża byłej premier - Beaty Szydło. Kto i kiedy je rozliczy i poda do publicznej wiadomości wyniki?

Rozwiń komentarze (52)