Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Euro 2020. Sąsiad pierwszy krzyczy Gol? Tajemnica opóźnień w transmisji

12
Podziel się

Dlaczego na dużych osiedlach wyraźnie słychać okrzyki radości kibiców w różnym czasie i po wielokroć? Eksperci zabierają głos w sprawie transmisji TVP.

Euro 2020. Sąsiad pierwszy krzyczy Gol? Tajemnica opóźnień w transmisji
Kibice w całej Polsce w różnym czasie mogą oklaskiwać gola Lewandowskiego (PAP, PAP/Adam Warżawa)
bEqwzkiJ

Jeden z bohaterów tekstu "Gazety Wyborczej" na temat problemów z transmisją meczów ME 2020 opowiada o 15-sekundowym opóźnieniu. Tyle dzieliło wrzask radości od sąsiadów, do momentu gdy na jej telewizorze Lewandowski zdobył gola.

Jak podaje "GW", to problem dość powszechny. Wielu kibiców przed telewizorami zapewne już to zauważyło. Pytanie, jakie są tego przyczyny. Przecież wszyscy oglądają ten sam kanał telewizyjny.

Zobacz także: Paulo Sousa zostanie na stanowisku. "Zmianami trenerów problemu nie rozwiążemy"
bEqwzkiL

Jak przekonuje Janusz Sulisz, redaktor naczelny Magazynu SAT Kurier, winny jest kiepski przekaz Telewizji Polskiej. - Za dwa miliardy z naszych podatków powinni poprawić się w tym temacie - mówi na łamach gazety.

Jednak to może nie być tak proste. Przecież mecz można oglądać dzięki telewizji naziemnej, antenie satelitarnej. Można też korzystać z kablówki lub internetu.

Jak się okazuje, najwolniejszy jest przekaz satelitarny. Wiele też zależy od operatora, który dostarcza sygnał. Gazecie nie udało się jednak otrzymać wyjaśnień od Netii i UPC.

bEqwzkiR

Skora do rozmowy była jedynie firma Emitel, która współpracuje z TVP pod względem technicznym przy transmisji sygnału z Euro 2020.

Jej zdaniem na opóźnienia mają wpływ czasy kodowania i transmisji. Różni operatorzy stosują różne urządzenia do kodowania i tu sygnał po raz pierwszy zaczyna się różnic w czasie.

Potem dokłada się do tego jeszcze łącze satelitarne. Według Emitela właściciel dekodera satelitarnego lub kablówki gola usłyszy później niż kibic korzystający z telewizji naziemnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqwzkjm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Nadaje-Broadc...
miesiąc temu
Jestem pracownikiem firmy streamingowej i dodam ze odpowiedź jest prosta: wiele osób ogląda w internecie, a trasa pakietów do kazdego odbiorcy z roznych serwerów brzegowych CDN jest nieco inna. Oprócz tego mecz ma możliwość cofania w czasie. dardem w protokołach HLS czy DASH ze występuje kilka do kilkunastu sekund opóźnienia. To nic dziwnego.
Marta
miesiąc temu
Wina pisu
TomKs
miesiąc temu
U mnie (Netia) było coś koło minuty. W sumie nawet fajnie, nic nie przegapię.
bEqwzkjn
Ewq
miesiąc temu
Wpierw płacicie za abonament później możecie oglądać i narzekać tak jak redaktorzy tych wypocin
Pele
miesiąc temu
Netia w Warszawie to minuta opóźnienia względem przekazu naziemnego 😬Mecz trzeba oglądać przy zamkniętych oknach