Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Juraszek
|

Fałszywe certyfikaty covidowe. Minister cyfryzacji wpadł na trop oszusta

80
Podziel się:

Nie jest niczym nowym, że w internecie można się natknąć na oferty pozyskania certyfikatów szczepionkowych bez przyjmowania preparatu. Ciekawym faktem jest jednak to, że na trop takiego osobnika trafił ostatnio minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Fałszywe certyfikaty covidowe. Minister cyfryzacji wpadł na trop oszusta
Paszport covidowy koronawirus certyfikat zaświadczenie szczepienie QR (Materiały WP, Adobe)
bESvNSvF

W większości oszuści są w stanie dostarczyć podrobione certyfikaty szczepienia, którymi można co najwyżej oszukać np. restauratora czy pracodawcę, ale nie służby. Za posługiwanie się podrobionymi dokumentami grozi kara więzienia.

Są jednak na rynku osoby potrafiące załatwić wpis do systemu wydawania certyfikatów, które możemy pobrać z portalu pacjent.gov.pl. Jak informuje Fakt.pl, na trop takiego specjalisty trafił minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

"Na jednym z komunikatorów internetowych znalazłem ogłoszenie, w którym oferowano możliwość wystawienia paszportu covidowego bez konieczności szczepienia. Okazało się, że potrzebny jest tylko numer PESEL osoby, która ma zostać wpisana do systemu jako zaszczepiona" - opowiedział "Faktowi" Janusz Cieszyński.

bESvNSvH
Zobacz także: Nagroda money.pl. Nominacja w kategorii Człowiek Roku - Mateusz Juroszek, STS

Minister zdecydował się podać PESEL osoby z rodziny, która z powodów zdrowotnych nie mogła zostać zaszczepiona. Certyfikat otrzymał od razu i - co ciekawe - minister mógł go pobrać bezpośrednio z portalu pacjent.gov.pl.

Jak się można spodziewać, sprawa została zgłoszona do prokuratury, ponieważ takie działania podważają wiarygodność systemu szczepień oraz certyfikatów potwierdzających przyjęcie szczepionki.

bESvNSvN

Znalazł się też wystawca fałszywych certyfikatów, którym okazał się lekarz z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak przekazał Janusz Cieszyński, izba lekarska została poinformowana o tym fakcie, a Centrum e-Zdrowia odcięło lekarza od systemu.

Nie jest to pierwszy ani ostatni przypadek handlowania fałszywymi certyfikatami przez niektórych lekarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESvNSwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(80)
i bardzo
4 dni temu
dobrze. mam nadzieje, ze jest rzesza takich ludzi. zreszta ja to wiem, ze jest rzesza takich ludzi. a ludzie polsatu, tvn, i tvp sa w to wszystko zamieszani. tez posiadaja takie certyfikaty.
hehe
miesiąc temu
Czytajcie między wierszami "Minister zdecydował się podać PESEL osoby z rodziny, która z powodów zdrowotnych nie mogła zostać zaszczepiona" ten certyfikat będzie wykorzystywany a minister doniósł ponieważ certyfikat nie został dany w prezencie za darmo
SPZZLO
miesiąc temu
Najbardziej kompetentnym (mistrem) ministrem (de) cyfryzacji był Michał Boni. Samodzielnie nacisnął klawisz Enter. Dubler zrobił to samo. EWUŚ odpalił po czym wszyscy rzucili się na system. Po chwili wskutek przeciążenia Ewuś padł.
bESvNSwj
JATOJA
miesiąc temu
Nareszcie wiadomo, po 1,5 roku, wszyscy zaszprycowani pseudo szczepionką mają nieodwracalne zmiany w mózgach. Niestety na gorsze, a nie lepsze,
Szeryf
miesiąc temu
A bydło bez 3 dafki dalej nie pożyje .ja jusz mam 5 dafke , no i certyfikad na kojejne. Nie należe do bydła zakeczipowanego. A wszyztkie certywikady mam. Oby wiencej lekaży takich jag ten. Dzienki panie marszałku Karzki za wpis do systemu i łapka w góre
...
Następna strona