Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Krawiel
|

Fałszywe szczepionki w Polsce. Pfizer potwierdza

699
Podziel się

W Polsce pojawiły się podrobione szczepionki na COVID-19 firmy Pfizer. W fiolkach zamiast szczepionki był prawdopodobnie środek przeciwzmarszczkowy. Według śledczych szczepionki nie zostały podane nikomu w Polsce.

Fałszywe szczepionki w Polsce. Pfizer potwierdza
Podrobione szczepionki Pfizera pojawiły się w Polsce (Adobe Stock)
bDYPaPyZ

Pfizer potwierdził, że w Polsce i Meksyku pojawiły się podrabiane szczepionki przeciwko COVID-19, informuje "Wall Street Journal". Przestępcy starają się wykorzystać ogólnoświatową kampanię szczepień, żeby wprowadzić do obiegu podrobione szczepionki.

Polska policja zatrzymała w styczniu mężczyznę, w którego mieszkaniu znajdowały się fiolki z płynem oznaczonym jako szczepionki Pfizera. Zdaniem prokuratury, nikt nie otrzymał fałszywych szczepionek. Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o oszustwo.

Fiolki przejęte przez władze w ramach dochodzeń zostały przetestowane przez firmę i potwierdzono, że zawierają fałszywą szczepionkę. Fiolki odzyskane w Meksyku również posiadały fałszywe oznakowanie, podczas gdy substancja znajdująca się w fiolkach w Polsce była prawdopodobnie środkiem przeciwzmarszczkowym, powiedział Pfizer.

bDYPaPzb

W Meksyku potwierdzono podanie fałszywej szczepionki 80 osobom, które zapłaciły za to tysiąc dolarów z dawkę. Nie potwierdzono negatywnych skutków dla zdrowia, informuje "WSJ".

Do sprawy w trakcie konferencji prasowej na temat obostrzeń odniósł się minister zdrowa Adam Niedzielski oraz rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, bagatelizując informacje.

Zobacz także: Szczyt Klimatyczny -Tomasz Urynowicz
bDYPaPzC
KOMENTARZE
(699)
Tszesiek
2 tyg. temu
"zaszczepiona" jeśli Ci zmarszczki po podrobionej szprycy nie znikły to znaczy że Twoje zmarszczki są bezobjawowe i nie musisz sie nimi przejmować.
Naiwniak
2 tyg. temu
niedługo to będą indywidualne ogłoszenia propozycji sprzedania szczepionki za kasę na ogłoszeniu i założe się ,że znajdzie się garstka ludzi co będą chcieli kupić od niewiadomego pochodzenia,bo większość nie myśli i wciąż dają się w bambuko zrobić.
Baba
2 tyg. temu
Jest jedyna możliwa droga wprowadzenia fałszywych szczepionek na rynek . Podmianka . Fałszywki trafiają do dystrybytora, prawdziwe wyjeżdzają na sprzedaż. Krocie zarabia fałszerz i dystrybutor . Można ? Można - się po tym dziwić , że są tacy co chorują po 2 szczepieniach bo ich organizm nie wytworzył przeciwciał antycovidowych .
bDYPaPzD
Dr.Dolittle
2 tyg. temu
Znowu zakupili od handlarza bronia czy instruktora narciarstwa, a moze od jakiegos bezdomnego ??
Juhas
2 tyg. temu
A nie można było kupić szczepionek od instruktora narciarstwa? Albo od handlarza bronią?
...
Następna strona