Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Fałszywe szczepionki w Polsce. Pfizer potwierdza

704
Podziel się:

W Polsce pojawiły się podrobione szczepionki na COVID-19 firmy Pfizer. W fiolkach zamiast szczepionki był prawdopodobnie środek przeciwzmarszczkowy. Według śledczych szczepionki nie zostały podane nikomu w Polsce.

Fałszywe szczepionki w Polsce. Pfizer potwierdza
Podrobione szczepionki Pfizera pojawiły się w Polsce (Adobe Stock)

Pfizer potwierdził, że w Polsce i Meksyku pojawiły się podrabiane szczepionki przeciwko COVID-19, informuje "Wall Street Journal". Przestępcy starają się wykorzystać ogólnoświatową kampanię szczepień, żeby wprowadzić do obiegu podrobione szczepionki.

Polska policja zatrzymała w styczniu mężczyznę, w którego mieszkaniu znajdowały się fiolki z płynem oznaczonym jako szczepionki Pfizera. Zdaniem prokuratury, nikt nie otrzymał fałszywych szczepionek. Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o oszustwo.

Fiolki przejęte przez władze w ramach dochodzeń zostały przetestowane przez firmę i potwierdzono, że zawierają fałszywą szczepionkę. Fiolki odzyskane w Meksyku również posiadały fałszywe oznakowanie, podczas gdy substancja znajdująca się w fiolkach w Polsce była prawdopodobnie środkiem przeciwzmarszczkowym, powiedział Pfizer.

W Meksyku potwierdzono podanie fałszywej szczepionki 80 osobom, które zapłaciły za to tysiąc dolarów z dawkę. Nie potwierdzono negatywnych skutków dla zdrowia, informuje "WSJ".

Do sprawy w trakcie konferencji prasowej na temat obostrzeń odniósł się minister zdrowa Adam Niedzielski oraz rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, bagatelizując informacje.

Zobacz także: Szczyt Klimatyczny -Tomasz Urynowicz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(704)
Eustrachy
rok temu
Nie zostały podane? To dlaczego w niektórych miejscach w Polsce masowo pojawiły się 70 letnie panie, wyglądające na 40? :)
jak
rok temu
szczepta sie he he
Mongol
rok temu
Uwaga brakuje krzemu na świecie bo jest w szczypawkach
Wze
2 lata temu
Te fałszywe szczepionki to mają lepszy efekt jak te prawdziwe. Chociaż nie zabijają.
klu sprawy
2 lata temu
dlatego nie zaszczepie sie!!!!nie wierze rzadowi!!!!
...
Następna strona