Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Fałszywe szczepionki w Polsce. Pfizer potwierdza

704
Podziel się:

W Polsce pojawiły się podrobione szczepionki na COVID-19 firmy Pfizer. W fiolkach zamiast szczepionki był prawdopodobnie środek przeciwzmarszczkowy. Według śledczych szczepionki nie zostały podane nikomu w Polsce.

Fałszywe szczepionki w Polsce. Pfizer potwierdza
Podrobione szczepionki Pfizera pojawiły się w Polsce (Adobe Stock)

Pfizer potwierdził, że w Polsce i Meksyku pojawiły się podrabiane szczepionki przeciwko COVID-19, informuje "Wall Street Journal". Przestępcy starają się wykorzystać ogólnoświatową kampanię szczepień, żeby wprowadzić do obiegu podrobione szczepionki.

Polska policja zatrzymała w styczniu mężczyznę, w którego mieszkaniu znajdowały się fiolki z płynem oznaczonym jako szczepionki Pfizera. Zdaniem prokuratury, nikt nie otrzymał fałszywych szczepionek. Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o oszustwo.

Fiolki przejęte przez władze w ramach dochodzeń zostały przetestowane przez firmę i potwierdzono, że zawierają fałszywą szczepionkę. Fiolki odzyskane w Meksyku również posiadały fałszywe oznakowanie, podczas gdy substancja znajdująca się w fiolkach w Polsce była prawdopodobnie środkiem przeciwzmarszczkowym, powiedział Pfizer.

W Meksyku potwierdzono podanie fałszywej szczepionki 80 osobom, które zapłaciły za to tysiąc dolarów z dawkę. Nie potwierdzono negatywnych skutków dla zdrowia, informuje "WSJ".

Do sprawy w trakcie konferencji prasowej na temat obostrzeń odniósł się minister zdrowa Adam Niedzielski oraz rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, bagatelizując informacje.

Zobacz także: Szczyt Klimatyczny -Tomasz Urynowicz
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(704)
Eustrachy
3 miesiące temu
Nie zostały podane? To dlaczego w niektórych miejscach w Polsce masowo pojawiły się 70 letnie panie, wyglądające na 40? :)
jak
5 miesięcy temu
szczepta sie he he
Mongol
5 miesięcy temu
Uwaga brakuje krzemu na świecie bo jest w szczypawkach
Wze
12 miesięcy temu
Te fałszywe szczepionki to mają lepszy efekt jak te prawdziwe. Chociaż nie zabijają.
klu sprawy
rok temu
dlatego nie zaszczepie sie!!!!nie wierze rzadowi!!!!
...
Następna strona