Notowania

Finroyal: 10 lat więzienia dla założyciela piramidy finansowej, który w latach 2007-2012 wyłudził 100 mln zł

Finroyal był piramidą finansową, która w latach 2007-2012 oszukała ponad 1700 osób na łączną kwotę około 100 milionów złotych. Za niekorzystne rozporządzanie mieniem Andrzej K. został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Finroyal - założyciel parabanku skazany na 10 lat więzienia. (Fot: PAWEL KOZIOL/REPORTER)

Finroyal – parabank z rzekomym zagranicznym kapitałem

Finroyal, był parabankiem, który oferował klientom wysokooprocentowane lokaty. Założyciel firmy, Andrzej K., zarejestrował spółkę w Wielkiej Brytanii. Klientom powtarzał, że Finroyal to zagraniczna spółka z wieloletnim doświadczeniem i dużym kapitałem. W praktyce firma była jedynie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, a całą działalność prowadziła w biurach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Finroyal była klasyczną piramidą finansową, w której zarabiali jedynie pierwsi klienci oraz właściciel. Podczas gdy klienci byli informowani, że ich pieniądze są inwestowane w sprawdzone spółki, Andrzej K. kupował za nie akcje firm upadających lub nieprzynoszących zysku.

Finroyal – 10 lat więzienia za niekorzystne rozporządzanie mieniem

Założycielowi Finroyal, Andrzejowi K. zostały postawione zarzuty niekorzystnego rozporządzania mieniem oraz gromadzenia środków pieniężnych osób fizycznych (i narażanie na ryzyko związane z inwestowaniem) bez zezwolenia Komisja Nadzoru Finansowego. Sąd we Wrocławiu uznał Andrzeja K. winnym wszystkich stawianych mu zarzutów i zasądził wobec niego karę 10 lat pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości miliona złotych oraz obowiązek naprawy wyrządzonych szkód. Wyrok nie jest prawomocny.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

KomórnikJuż widzę jak naprawia szkody :)...... he he he he

28-02-2019

Polish Joke10 lat a pozniej zdziwienie , ze o Polakach opowiadaja kawaly !

Rozwiń komentarze (2)