Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy zakładają konta w Gazprombanku. "Zgniły kompromis"

Strona rosyjska poinformowała o tym, że 54 firmy z całego świata założyły konta w Gazprombanku, które pozwalają na płacenie za rosyjski gaz w Rublach. – Nie traktowałbym każdego tego konta jako kogoś, kto będzie się natychmiast z sankcji wyłamywał. Myślę, że dla 80 proc. tych firm to jest zabezpieczenie. To jest gra z jednej strony psychologiczna, z drugiej gra na czas. Uderzenie młotem sankcyjnym na Rosję nie do końca zadziałało. To jest gospodarka mało podatna na wpływy zewnętrzne i przez to odporna. Ale nie jest odporna w długim okresie, dlatego scenariusz, w którym jeszcze przez 2–3 miesiące ktoś płaci w rublach po to, żeby później się odciąć jest całkiem optymistyczny, można go potraktować, jako taki "zgniły kompromis" – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica.

0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
KOMENTARZE
(6)
Obserwator
miesiąc temu
A Rosyjska propaganda już komentuje, przekręca słowa i używa nienaturalnego szyku zdań
jarko
miesiąc temu
Przecież ropę i gaz rosyjski kupujemy od Amerykanów. Przepuszczoną przez Singapur, albo Indie, wymieszaną z 1% ropy "nieruskiej". I oczywiście 2x drożej. Idioci, wytresowani przez posłuszeństwo maskowe myślą, że są trendy, bo "karzą złą Rosję". Tymczasem cyniczni banksterzy z WallStreet śmieją się z jeleni, których po raz tysięczny oszukali. Wy tracicie prace, oszczędności i majątek, będziecie zapieprzać do roboty jak karaluchy do samej śmierci, z głodowa emeryturą - oni mają kolejne wille na Bahamach, jachty, kobiety, wino i śpiew. Ludzie nic się nie uczą, telewizornia utrzymuje trzodę w stanie skretynienia, nikt sie nie zastanawia, nikt nie zadaje pytać. Pełnia "Idiokracy".
Iron
miesiąc temu
Nie rozumiem w czym problem. Nikt nie zamierzał zrezygnować z zapłaty za gaz. Jaka to różnica płacić na konto bankowe albo na konto Gazpromu? Kasa i tak zostaje w Rosji. Wydaje się, że jedynym zyskiem Rosji w tej nowej sytuacji będzie zniechęcenie do spekulacji kursem rubla.
NNN
miesiąc temu
Coś podobnego, można komentować w takim temacie? Gdzie cenzura dla niepoznaki zwana adminem? Premii nie dostał?
Real
miesiąc temu
Bogaci su..........ny mają gdzieś ludzkie życie. Liczy się dla nich tylko kasa. Po trupach do celu. Tym kolaborantom zawdzięczamy drożyznę i setki tysięcy ofiar na Ukrainie. -- Pomimo ambarga UE po aneksji Krymu - największym eksporterem uzbrojenia do Rosji była w tym czasie Francja, która sprzedała sprzęt za 152 mln euro, Niemcy za łączną kwotę 121,8 mln euro, Włochy za 22,5 mln euro, Wśród innych krajów UE, które - na mniejszą skalę - sprzedawały Austria, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Finlandia, Hiszpania i Chorwacja.