Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fotel biurowy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
Podziel się

Dobry fotel biurowy to nie tylko wygoda i komfort pracy, ale i zdrowe plecy. Sprawdź jak wybrać najlepszy fotel biurowy.

Fotel biurowy. Na co zwrócić uwagę przy zakupach.
Fotel biurowy. Na co zwrócić uwagę przy zakupach.
bEpzykBN

Kupując fotel biurowy do pracy nie warto przesadnie oszczędzać. Dobry mebel, dopasowany do potrzeb, z pewnością będzie służył latami, a jeśli dużo czasu spędzamy siedząc przy biurku przez źle dobrany fotel możemy nabawić się bólu kręgosłupa.

Najtańsze fotele biurowe kupimy już za kilkadziesiąt złotych, ale meble z tej półki nie będą miały zbyt wielu regulacji. Ceny foteli biurowych sięgają nawet 2 - 4 tys. złotych.

Przy zakupach warto zwrócić uwagę nie tylko na liczbę regulacji, dzięki którym można dostosować fotel biurowy do własnych preferencji, ale i na materiał, z którego jest zrobiony.

bEpzykBP

Im bardziej tworzywo oddycha i im więcej ma otworów wentylacyjnych, tym mniej pocimy się w trakcie długich godzin przy biurku.

Wysokość

Odpowiednia wysokość i możliwość jej regulacji to jeden z podstawowych parametrów, jakie powinno się wziąć pod uwagę przy zakupie fotela biurowego.

Wysokość fotela biurowego powinna być ustawiona tak, by stopy opierały się wygodnie na podłodze a kolana były zgięte pod kątem ok. 90 stopni.

bEpzykBV

Podłokietniki

Podłokietniki docenią przede wszystkim osoby, które dużo piszą siedząc przy biurku. Koniecznie powinny być regulowane. Podłokietniki w fotelu biurowym powinny zapewniać podparcie w każdym momencie, a nie tylko podczas odpoczynku.

Nie powinny też być rozstawione zbyt szeroko, ani zbyt wąsko.

Oparcie

Oparcie fotela powinno być ustawione w odchyleniu od kilku do kilkunastu stopni w kierunku podłogi. Dobre oparcie odciąża kręgosłup i pozwala oprzeć się w każdym momencie. Powinno być też wyprofilowane do kształtu kręgosłupa.

bEpzykBW

Oparcie fotela biurowego powinno też mieć podparcie lędźwiowe, które można dostosować do wymagań użytkownika.

Jeśli opierając się na fotelu biurowym pochylamy się do przodu, jest ono zbyt głębokie i może powodować bóle pleców.

Zagłówek

Wiele foteli biurowych, zwłaszcza tych w klasycznym kształcie, w ogóle zagłówka nie posiada. Warto jednak rozważyć model, który jest w niego wyposażony.

bEpzykBX

Zagłówek docenią przede wszystkim osoby, które w czasie pracy dużo rozmawiają przez telefon. Zagłówek pozwala oprzeć głowę w czasie rozmowy i odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa.

Zagłówek fotela biurowego też powinien być regulowany.

Kółka

Większość foteli biurowych jest wyposażona w kółka. Wybierając odpowiedni fotel warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane.

bEpzykBY

Jeśli fotel biurowy ma stać na panelach czy terakocie, lepiej wybrać takie z miękkiego materiału. Dzięki temu fotel biurowy będzie stał stabilnie i będzie można go łatwo przesuwać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpzykCq
KOMENTARZE
(0)