Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pożyczki
05.09.2020 17:03

Gdzie po kredyt hipoteczny w promocji? Banki przygotowały nowe oferty

Powoli widać odmrażanie na rynku kredytów hipotecznych. Banki zaczynają dopuszczać umowy cywilnoprawne jako źródło dochodu, obniżają podniesiony wcześniej wkład własny, a także wracają z promocjami. Gdzie teraz najlepiej skorzystać z takiego finansowania na atrakcyjnych warunkach? Prześwietlamy aktualne promocje na kredyt hipoteczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Gdzie wziąć kredyt hipoteczny? Warto zwrócić uwagę na promocje (Fot: Rafał Parczewski)

Promocja na kredyt hipoteczny to wiosną i wczesnym latem towar zapomniany. Winny jest oczywiście COVID-19 i to, jak potrząsnął rynkiem produktów bankowych. Teraz na szczęście dostać kredyt hipoteczny jest już o wiele łatwiej, bo banki powoli odmrażają procedury i rezygnują ze skrajnie konserwatywnej polityki kredytowej.

To dobry znak dla zainteresowanych kredytem hipotecznym. Promocja bowiem pozwala sporo zaoszczędzić, szczególnie dlatego, że pożyczamy kilkaset tysięcy na nawet 35 lat. Przy takiej kwocie każda, nawet najmniejsza obniżka marży albo brak prowizji są na wagę złota.

Kredyt hipoteczny – promocje

Aktualnie promocję kredytu hipotecznego znajdziesz w trzech bankach: mBanku, ING Banku Śląskim, Banku Pekao i Pekao Banku Hipotecznym. Na te oferty warto właśnie teraz zwrócić uwagę, bo wszystkie obowiązują maksymalnie do końca września.

Podatek bankowy do zniesienia? "To pomoże całej gospodarce"

Jeśli więc zapytasz o kredyt hipoteczny: gdzie najkorzystniej go wziąć? To przede wszystkim warto przeanalizować oferty promocyjne, żeby zaoszczędzić.

Kredyt hipoteczny – promocja w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski już od naprawdę długiego czasu ma w swojej ofercie dwie promocje: "Łatwy start" i "Lekka rata". Podczas szczytu pandemii zostały one jednak zawieszone, ale teraz wróciły. Aktualne warunki obowiązują do 14 września 2020 r.

"Łatwy start" polega na tym, że prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego wynosi 0 proc., a marża wynosi 2,25 proc.

Z kolei gdy wybierzesz "Lekką ratę", to zapłacisz prowizję w wysokości 1,99 proc. kwoty kredytu, ale za to marża będzie niższa i wyniesie również 1,99 proc.

RRSO w ofercie "Łatwy start" wynosi 2,76 proc., a w "Lekka rata" 2,78 proc. Ta druga promocja jest więc minimalnie mniej korzystna.

Warunki przy obu ofertach są takie same i polegają na tym, że trzeba:

· złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w kwocie od 100 tys. zł do 1,5 mln zł,

· założyć konto osobiste w ING Banku Śląskim i zapewniać na nie comiesięczne wpływy min. 2 tys. zł,

· wykupić za pośrednictwem banku ubezpieczenie na życie.

Aktualnie minimalny wkład własny w ING Banku Śląskim wynosi 30 proc., ale otrzymaliśmy informację z banku, że od 14 września wymaganie to ma zostać obniżone do 20 proc. Jeśli więc nie masz wkładu własnego w takiej kwocie, której aktualnie wymaga bank, to wstrzymaj się ze złożeniem wniosku jeszcze tydzień.

Promocja na kredyt hipoteczny w mBanku

Również mBank przygotował promocje na kredyt "Widok na Nowy dom". Jest ona skierowana do dwóch segmentów klientów – klientów Active oraz Intensive i od tego są również uzależnione korzyści z tej bonusowej oferty.

Promocja jest ważna do 24 września 2020 r., obejmuje brak prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego i obniżkę marży uzależnioną od poziomu LTV i segmentu klienta.

Klienci Active mogą liczyć na marżę w wysokości 1,95 proc. dla LTV do 80 proc., a powyżej tego poziomu marża wyniesie 2,60 proc. Przypomnijmy, że mBank udziela kredytów do 90 proc. LTV, czyli jest to oferta dla osób, które posiadają niewielki wkład własny.

Aby skorzystać z tych warunków, trzeba:

· posiadać dowolne konto osobiste w mBanku,

· zapewniać min. 5 tys. zł wpływów na ten rachunek,

· od co najmniej 3 miesięcy posiadać kartę kredytową lub kredyt odnawialny z limitem min. 1 tys. zł albo oszczędności w banku na min. 25 tys. zł,

· wykonać min. 15 transakcji kartą do konta w przynajmniej trzech z sześciu miesięcy, które poprzedzały złożenie wniosku o kredyt.

Klienci Intensive otrzymają jeszcze niższą marżą niż klienci Active, bo do 80 proc. LTV 1,85 proc., a powyżej tego poziomu 2,40 proc. Warunki promocji wymagają jednak większego zaangażowania kapitałowego, bo trzeba:

· posiadać mKonto Intensive,

· wykonać min. 15 transakcji kartą do konta w przynajmniej trzech z sześciu miesięcy, które poprzedzały złożenie wniosku o kredyt,

· zapewniać min. 7 tys. zł wpływów na ten rachunek,

· od co najmniej 3 miesięcy posiadać kartę kredytową lub kredyt odnawialny z limitem min. 10 tys. zł albo oszczędności w banku na min. 50 tys. zł.

RRSO oferty dla klientów Active wynosi 3,71 proc., a dla klientów Intensive 3,59 proc.

Kredyt hipoteczny - promocja w Banku Pekao

Do 30 września 2020 r. trwają w Banku Pekao Dni otwarte kredytu mieszkaniowego i w ramach tej akcji bank proponuje specjalne warunki.

Pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia spłaty kredytu istnieje możliwość wyboru warunków cenowych. Można wybrać duet marży w wysokości 1,95 proc. i prowizji 1,25 proc. albo 0 proc. prowizji i 2,05 proc. marży. Oprócz wykupienia ubezpieczenia należy:

· założyć konto osobiste w Banku Pekao wraz z kartą debetową, zapewniać na nie miesięczne wpływy i aktywować dostęp do rachunku za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay albo bankowości internetowej Pekao24,

· posiadać albo założyć kartę kredytową w banku,

· wyrazić zgody marketingowe.

Bank Pekao udziela kredytów hipotecznych z minimalnie 15 proc. wkładem własnym, ale żeby skorzystać z tej promocji trzeba wnieść co najmniej 20 proc. RRSO tej oferty wynosi 3,37 proc.

Promocja na kredyt hipoteczny w Pekao Banku Hipotecznym

Do końca września możesz również skorzystać z promocji na kredyt w Pekao Banku Hipotecznym. Jest to bank, który wyróżnia się tym, że do swoich kredytów nie oferuje żadnych innych produktów – np. ubezpieczenia na życie, konta osobistego czy karty kredytowej.

Oferta promocyjna eHipoteka jest skierowana do osób, które dysponują 20 proc. wkładu własnego, wezmą kredyt w kwocie od 100 do 600 tys. zł i pracują na umowę o pracę na czas określony lub nieokreślony.

Prowizja za udzielenie kredytu wynosi od 0 do 3 proc., a marża obniżana jest do poziomu od 1,99 proc. RRSO tej oferty wynosi 2,75 proc.

Kredyt hipoteczny – gdzie najlepiej?

Zainteresowała Cię któraś z ofert kredytu hipotecznego? Ranking kredytów, który znajdziesz na naszej stronie podpowie Ci, która oferta przy interesującej Cię kwocie i okresie kredytowania będzie najlepsza. Wystarczy wybrać kwotę i okres spłaty, a kalkulator przeliczy, ile wynoszą szacunkowe raty i koszty kredytów w różnych bankach.

Zwróć uwagę na oferty promocyjne, bo naprawdę mogą się opłacić.

Autor: Anna Malek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
totalmoney.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2020

mikazostało mi jeszcze 17 lat spłaty kredytu. To pierwszy i ostatni kredyt w moim życiu. Nigdy więcej nie skorzystam z żadnego produktu banku - … Czytaj całość

05-09-2020

LukMamy bańkę na rynku. Lepiej poczekać, niż brać kredyt "w promocji".

06-09-2020

PatriotCaly czas lepiej jest wziąśc kredyt niż płacić kamienicznikowi za wynajem. Nie ma wolności bez własności.

Rozwiń komentarze (19)