Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Gigantyczne podwyżki cen prądu jeszcze w tym roku. "To łagodny wymiar kary"

- Portal wysokienapiecie podał informację, że Tauron wnioskuje do URE o podwyżkę cen energii o 6 proc., nam natomiast udało się dowiedzieć, że pozostałe spółki wnioskują o podniesienie cen od 12 do 18 proc. - powiedział w programie "Newsroom" WP Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl. – To łagodny wymiar kary, biorąc pod uwagę, że kryzys energetyczny winduje ceny na giełdzie o kilkaset procent. Gdyby nie ochrona taryfowa, wynikająca z tego, że URE bierze pod uwagę nie tylko czynniki ekonomiczne, ale także społeczne, mielibyśmy na rachunkach kilkusetprocentowe podwyżki. Są takie oferty oparte o cennik, a nie o taryfę. Słyszymy o horrendalnych podwyżkach. Wygląda na to, że spółki chcą zmniejszyć oddziaływanie rozmiaru podwyżek w 2023 r. i już teraz podnoszą ceny, by potem zaproponować mniejsze podwyżki.

KOMENTARZE
(106)
Maria
2 lata temu
No cóż pracowałam w takiej spółce, 50 procent cen to wynik niegospodarności i baaardzo wysokich wydatków na rzecz rządzących. Brak zielonej energii żeby górnicy byli zadowoleni...a teraz wszyscy za to płacimy.
Elektryk.
2 lata temu
Ale dlaczego ten prąd jest taki jakiś rzadki ?
SZ3
2 lata temu
Im wyzsze ceny pradu tym wyzsze poparcie dla PiS.
SZ1
2 lata temu
Podwyzki cen pradu = miliardowe zyski spolek panstwowych i gigantyczne zarobki zatrudnionych w nich PiSowcow. Wina Putina.
123
2 lata temu
Jedno jest wyjście natychmiast odsunąć nieudaczników od władzy.
...
Następna strona