Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Google Cloud w Warszawie już pracuje. Premier dziękuje szefowi Google'a

37
Podziel się

Polska i ja wysoko cenimy naszą długotrwałą współpracę z Google i wasz wkład w budowę gospodarki cyfrowej – napisał Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na słowa uznania, jakie względem Polski skierował CEO Google'a. W środę w Warszawie zainaugurowano działalność Regionu Google.

Google Cloud w Warszawie już pracuje. Premier dziękuje szefowi Google'a
W środę oficjalnie zaczął działać polski region Google Cloud, czyli sieć lokalnej infrastruktury obliczeniowej, z której będą mogły korzystać polskie firmy. (Pixabay)
bDYTPIqd

Inauguracja odbyła się online, a jednym z gości był premier Mateusz Morawiecki. W krótkim video mówił, jak ważna jest dla Polski współpraca z cyfrowymi gigantami. "Takie inwestycje to przyszłość gospodarki, która już teraz poprawia produktywność".

Wymiana uprzejmości trwała też po zakończeniu wirtualnej inauguracji Regionu Google Cloud.

bDYTPIqf
Zobacz także: Branże proszą o zmiany w VAT. Resort rozwoju jest "na nie"

- Polska i ja wysoko cenimy naszą długotrwałą współpracę z Google i wasz wkład w budowę gospodarki cyfrowej. Dziękujemy wam za wasze nieustające zaangażowanie w Polskę! - napisał w czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na słowa prezesa Google'a Sundara Pichaiego.

Prezes Google'a wcześniej podziękował Morawieckiemu za partnerską współpracę i zadeklarował, że jego firma chętnie pomoże w tworzeniu nowych możliwości dla Polaków w kraju i na całym świecie.

bDYTPIql

Region Google Cloud w Warszawie jest pierwszą tego typu inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, "to 25. taki ośrodek na świecie i jedyny, jaki Google otworzy w tym roku w Europie". Szef rządu wskazał, że "Polska jest bardzo dobrym miejscem na wszelkiego rodzaju inwestycje, szczególnie w zakresie technologii".

Co da chmura przedsiębiorcom?

Google Cloud Warszawa ma być wsparciem cyfrowej transformacji dla firm z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Ma przyspieszyć też rozwój inicjatyw startupowych i umożliwić globalną ekspansję firmom Digital Natives.

bDYTPIqm

Już w 2015 roku Google otworzył na Pradze Campus Warsaw. Szef projektu Rafał Plutecki wyjaśniał wtedy, że to miejsce ma trochę działać jak znane od lat w Polsce inkubatory przedsiębiorczości. "Tutaj będzie można spotkać i porozmawiać z ludźmi, którzy już odnieśli sukces" - przekonywał.

Obecnie warszawskie biuro Google jest największym centrum rozwoju technologii chmurowych Google w Europie i odpowiada za rozwój narzędzi, z których korzystają globalni klienci usług Google Cloud (tacy jak Spotify, Snapchat czy Twitter).

Nowa inwestycja Google'a to też miejsca pracy. Biuro Google zatrudnia już 500 specjalistów, którzy zajmować się będą wyłącznie Google Cloud, ale to nie koniec. W Warszawie i Wrocławiu będą pojawiały się nowe stanowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYTPIqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(37)
Perfect prawd...
3 tyg. temu
Ello jak by premier poczytal co to jest Surveillance capitalism prf . Shoshana Zuboff Zobacz Na YouTube To premier by wiedzial ze Google manipuluje ludzmi od 2000 Roku I to dla Polakow Nie jest radish
yuv
4 tyg. temu
Żadna to zasługa pana M. Dobrze wykwalifikowani młodzi i niskie koszty w PL, ot co...
Arwena
4 tyg. temu
Nasz kraj coraz mocniej się doskonali w zakresie cyfryzacji i to jest zasługa naszego rządu, oby tak dalej.
bDYTPIqH
Spider
4 tyg. temu
Widać że nasz rząd robi wszystko w kierunku sprawnej intensyfikacji w dziedzinach technologii w Polsce, brawo ode mnie !
Dawid
4 tyg. temu
Google w Polsce sprawia, że opóźnienia w przesyłaniu danych będą zmniejszone do minimum. Dlatego jestem za !
...
Następna strona