Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Gowin rusza z ofensywą. Chce zmian podatkowych w Polskim Ładzie

32
Podziel się:

Minister gospodarki przygotowuje propozycje podatkowe dla przedsiębiorców korygujące te zawarte w Polskim Ładzie. Gowin chce również objąć kwotą wolną od podatku przedsiębiorców z podatkiem liniowym. Bez tych zmian Porozumienie nie poprze rządu.

Gowin rusza z ofensywą. Chce zmian podatkowych w Polskim Ładzie
Polski Ład. Wicepremier Jarosław Gowin rusza z ofensywą (PAP, PAP/Darek Delmanowicz)
bELvsClh

- My, jako Porozumienie, i ja, jako minister gospodarki, przygotowujemy rozwiązania, które skorygują propozycje podatkowe Ministerstwa Finansów w znacznym stopniu - powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas piątkowego spotkania z przedsiębiorcami w Rzeszowie.

Zaplanowana w Polskim Ładzie likwidacja możliwości odpisania składki zdrowotnej od podatku jego zdaniem oznacza podwyżkę podatków dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Jak przekonuje, plany MF w tym zakresie oznaczają dla jednoosobowych działalności gospodarczych podatek wyższy o 50 proc., z 19 proc. do 28 proc.

bELvsClj
Zobacz także: "Nie chcemy sowieckiego modelu". Prezydent Sopotu ostro o zmianach dla samorządów

Wicepremier zapewnia, że to "musi zostać skorygowane", choć oczywiście w tej sprawie w rządzie toczą się "gorące spory". Polityk chce też objęcia kwotą wolną od podatku przedsiębiorców z podatkiem liniowym.

Jak zauważył, Polski Ład nie jest podatkowo sprawiedliwy. Dla zatrudnionych na umowę o prace podatki będą rosnąć od wynagrodzenia 13 tys. zł brutto. U przedsiębiorców podwyżki zaczną się od poziomu już od 4 tys. zł brutto.

bELvsClp

- Nie widzę żadnych racji przemawiających za dzieleniem Polaków na dwie kategorie, gdzie tymi gorszymi byliby przedsiębiorcy, którym nie miałaby przysługiwać kwota wolna od podatku - stwierdził Gowin.

Wicepremier chce też zaproponować dla płacących ryczałt składkę zdrowotną w wysokości 9 proc., ale nie od ryczałtu, tylko od średniego wynagrodzenia. Obecnie dawałoby to jakieś 500 zł.

Podsumowując spotkanie w Rzeszowie, Gowin stwierdził, że propozycje podatkowe w Polskim Ładzie idą w przeciwnym kierunku niż rozwiązania proponowane w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, ogłoszonej w 2016 r.

bELvsClq

Dodał również, że bez zmian Porozumienie nie poprze zmian podatków proponowanych w obecnym kształcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELvsClK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(32)
Naiwny
3 miesiące temu
Ostrzeżenie. Jedziesz do Gdyni, zostań w domu. W tym mieście wprowadzono bardzo wysoki „podatek parkingowy” od 1 lipca 2021r.. W tym mieście zostaniesz oficjalnie i zgodnie z prawem ogołocony na opłatach parkingowych od poniedziałku do niedzieli 08-20. Unikaj tego miasta, to kolonia karna.
apleuje!
3 miesiące temu
Dla dobra świata i przetrwania ludzkości: musimy dać znacznie większe podwyżki politykom, szczególnie PiSu, tak żeby koniecznie zatrzymać ich w kraju! Bez tego gotowi wyjechać i zniszczyć inne kraje, możliwe że cały świat! A tak zniszczą tylko ten biedny kraj i jego obywateli. Gowin szczególnie zasługuje tu na podwyżkę! Apeluję do waszej odpowiedzialności i altruizmu!
Piotr
3 miesiące temu
Klika morawieckiego chce za piniadze tych co cirzko tyraja kupic sobie glody socjalnego ekektoratu. Tak naprawde leni nierobow a nawet menelstwa . Przy okazji drakonskich podatkow morawiecki i cala PISobolszewia chce zlikwidowac klase srednia.podobnie postapili bolszewicy z kulakami. Tez najpierw napuscili na nich biedote potem ivh wykonczyli. Teraz jest podobnie przedsiebiorcy i dobrze zarabiajacy to dla propagandy PISobolszewii zlodzieje najlepiej VATu oszusci wyzyskiwacze ktorzy tylko kupuja nowe mercedesy
bELvsClL
Robin
3 miesiące temu
Janusze byznesu. Macie płacić składkę proporcjonalnie jak na etacie . Dość oszustw
Gorszy Sort
3 miesiące temu
PiS = PRL Bis. Wyrównują wszystkim ale w dół. Precz z narodowym socjalizmem! Niedługo wprowadzą podatek od stolca!
...
Następna strona